A hagyományos bugyi viselése egy testhez tapadós ruha alatt azzal jár, hogy látszik a bugyivonal, de vajon megéri kockáztatni a látványért a hüvely egészségét és tangabugyira váltani? Nem annyira, ugyanis a szakemberek szerint a tanga viselése irritációt, fertőzést, viszketést, kiütéseket és benőtt szőrszálakat okozhat.
Milyen hatással lehet a tanga a hüvelyi egészségre?
1. A tangabugyi megváltoztathatja a hüvely pH-értékét
A legtöbb tanga nem pamutból készül, hanem más, például szintetikus és csipkés anyagokból készítik. Ezek az anyagok megnehezítik az intim tájakon a bőr légzését. A nem lélegző anyag extra nedvességet okoz, ami a baktériumok szaporodásához vezethet, és megváltoztathatja a szeméremtest és a hüvely pH-egyensúlyát.
2. Más lehet a szag
Egy bizonyos típusú szag a hüvely felől gyakori és teljesen normális, de ha a szag valami szúrósabbra változik, akkor meg kell vizsgálni a kiváltó okokat. Mivel a tanga anyaga általában nem légáteresztő, a felesleges nedvesség növeli a baktériumok túlszaporodása, vagy az élesztőgomba-fertőzés okozta hüvelyszag kialakulásának esélyét.
3. A tangától viszketést kaphatsz
A tangák anyaga, zsinórja és alapvetően maga a kialakítása viszketéshez és irritációhoz vezethet. A csipke és más szintetikus anyagok eleve durvák a bőrhöz, de a közvetlenül a szeméremtesttel érintkező zsinór gyulladást és viszketést eredményezhet.
4. Nő a fertőzés kockázata
A tangák vékony zsinórja, ami a két farpofa közé illeszkedik, átviheti a fenékről a hüvelybe a baktériumokat - és fordítva. A tanga növeli ezzel a bakteriális fertőzés kockázatát. A tanga viselése nem okoz olyan betegségeket, mint az aranyér vagy a lichen sclerosus (bőrbetegség, amely viszketést és fehér foltokat okoz a bőrön), de ha már van ilyen betegséged, akkor a tanga tízszer rosszabbá teheti a helyzetet.