Az alábbiakat érdemes kipróbálni, ha nehezen jön össze a gyermekáldás.
Cickafark
Az éhgyomorra fogyasztott cickafarkteára sok nő esküszik, ugyanis olyan hatóanyagokat is tartalmaz, amely segíti a normál tüszőérést, a sárgatest hormon termelődését. Lehetőleg mesterséges édesítőszer és cukor nélkül idd, mert azok befolyásolhatják a progeszteron szintjét. Fontos, hogy csakis az ovuláció előtti időszakban fogyaszd!
Palástfű
A cickafark- mellett a palástfűtea a legnépszerűbb a babára vágyó nők körében, főleg azoknál, akiknél rendszertelen a ciklus, illetve akik peteérési problémákkal küzdenek. Fogyasztása kifejezetten ajánlott azoknak, akik teherbe szeretnének esni, ugyanis segíti a méhnyálkahártya felépítését, erősíti a méhet és jó hatással van a beágyazódásra is. Teáját fogyassza naponta kétszer, az ovuláció után!
Barátcserje
A barátcserje segítségével hamar szabályossá válhat a hóbortos menstruációs ciklus, így könnyebben ki lehet számolni az ovulációs időszakot. Jó hatással van továbbá a sárgatest zavarára, valamint csökkenti a magas prolaktin szintet is, ami a peteérési zavarokért felelős. Egész ciklus alatt szedhető és a kellemetlen alhasi görcsöket is eredményesen mérsékli. Amennyiben az ízét esetleg nem szereted, tabletta formájában is szedheted – mondta dr. Bérczy Judit, a Budai Endokrinközpont endokrinológus főorvosa.
A barátcserje (Vitex agnus castus) a Földközi-tenger keleti partvidékén élő cserje, amelynek termése olyan hatóanyagot tartalmaz, amely a vegetatív idegrendszerre hatva a magas vérnyomásos, szívdobogásos tüneteket enyhíti, nyugtató hatású és a PCOS premenstruációs tünetcsoport enyhítésére is alkalmas.
Málnalevél
A málnának sokan csak a gyümölcsét fogyasztják, pedig levele is értékes elixír, amely egyebek mellett segíti a teherbeesést is. Leggyakrabban palástfűvel együtt alkalmazzák, de önmagában is fogyasztható. Napi 2 decivel javíthatod a fogamzás esélyét, a tea ugyanis segíti a peteérést és a beágyazódást, valamint javítja a petesejt minőségét.