A gyalogló edzés akkor lesz a leghatékonyabb, ha tudjuk, hogy mikor van pulzusunk a zsírégető zónában. Ez általában a maximális pulzusszám 70-85 százalékát jelenti. A maximális pulzusszámot legegyszerűbben úgy határozhatjuk meg, ha 220-ból kivonjuk az életkorunkat. Persze a zsírégetés még sok mindentől függ, de ha ennek az értéknek nagyjából háromnegyedével számolunk, akkor nem lőhetünk nagyon mellé. Ha séta közben pulzusmérőt viselünk, tudni fogjuk, mikor kell kicsit belehúznunk, és mikor lassíthatunk.
Gyors, rövid lépések
Ez a titka, hogy elég gyorsak legyünk, mert minél gyorsabbak vagyunk, annál több kalóriát égetünk. Az első néhány edzést töltsük azzal, hogy megpróbáljuk megtalálni a számunkra ideális tempót és lépéshosszt.
Érkezzünk a sarkunkra
Ha szeretnénk elkerülni a lábfájást és a diszkomfortérzetet, törekedjünk arra, hogy mindig a sarkunk érintkezzen először a talajjal, amikor lépünk, és onnan gördüljünk tovább a lábujjakig. Eleinte ez is igényelhet némi koncentrációt, de ha kicsit gyakoroljuk, akkor egy idő után már magától megy.
Váltogassuk a terepet
Földút, fű, salak, beton, rekortán, futópad - igyekezzünk változatos terepen végezni a gyalogló edzéseinket. Így minimalizálhatjuk a sérülések veszélyét, és kisebb az esélye, hogy megunjuk a sétákat.
Váltogassuk az intenzitást
A lassabb és a gyorsabb tempó váltogatása fokozza a kalóriaégetést, és izgalmasabbá is teszi az edzésrutint . A cél, hogy a hosszabb, gyors szakaszokat rövidebb lassú szakaszok kövessék. Az intenzitást nemcsak a sebesség váltogatásával növelhetjük vagy csökkenthetjük, hanem azzal is, ha lejtőn felfelé, lefelé vagy sík terepen sétálunk - amit a legegyszerűbb futópadon megoldani.
Forrás: rodalewellness.com