A holland Maastrichti Egyetem kutatói Hans Savelberg vezetésével 18 normál testsúlyú, 19-24 éves fiatal önkéntest kértek fel, hogy végezzen el háromfajta edzésformát. Az első csoport résztvevőinek napi 14 órában kellett ülniük, és semmiféle edzést nem végeztek, a második csoport tagjai napi 13 órán át ültek egy helyben, egy órát viszont magas intenzitású edzéssel töltöttek, míg a harmadik csoport résztvevőinek naponta hat órát kellett egy helyben ülniük, majd négy órát sétáltak és két órán keresztül pedig álltak.
A kutatók minden nap végén megmérték mindhárom csoport tagjainak inzulinérzékenységét és vérük lipidszintjét, mely értékekből következtetni lehet a cukorbetegségre és az elhízásra. A holland kutatók megállapították, hogy a koleszterin- és lipidszint enyhén javult azok körében, akik naponta egy óra intenzív mozgást végeztek, de sokkal jelentősebben csökkentek ugyanezek értékek azok körében, akik hosszabb ideig tartó, de kevésbé intenzív testmozgást végeztek.
A tanulmány szerint tehát azonos energiafelhasználás esetén az alacsony intenzitású, hosszabb ideig tartó mozgás egészségügyi szempontból egyértelműen kedvezőbb, mint a rövidebb, de intenzívebb mozgásforma. Hans Savelberg és a Maastrichti Egyetem kutatónak tanulmánya a című orvostudományi szakfolyóirat februári számában jelent meg.