Korábbi értekezések már kimutatták, hogy a rendszeresen mozgó emberek szervezete jobban védett a stresszhez kapcsolódó rendellenességektől. Ez annak tudható be, hogy az önirányítás érzete jótékonyan hat a mentális egészségre. Eddig azonban nem volt tisztázott, hogy az erőltetett edzés, amelyben nem az önkontroll kap szerepet, ugyancsak segít-e.
A kényszerből mozgók közé tartozhatnak az iskolások, a sportolók, a katonák, valamint akár azok is, akik orvosi utasításra követnek valamilyen edzésprogramot - hangsúlyozta Benjamin Greenwood, az intézmény integratív pszichológia tanszékének professzora.
Hat hét elteltével stressznek tették ki a patkányokat, majd másnap megmérték stressz-szintjüket . Az eredmény alapját az adta, hogy az állatok mennyi időre dermedtek meg a félelmet keltő közegben. Minél tovább tartott a sokkos reakció, annál több feszültség maradt vissza az előző napról.
"Attól függetlenül, hogy a patkányok önként vagy kényszer hatására mozogtak, az edzés védte őket a stressztől és a szorongástól" - összegezte Greenwood professzor a című szakfolyóirat számára, melyben a tanulmány megjelent.