A gyógyvizek hatékonyak a mozgásszervi betegségek révén jelentkező fájdalom enyhítésében, akárcsak egyes nőgyógyászati vagy bőrbetegségek, keringési rendellenességek kezelésében. Az ízületi megbetegedésekre ugyancsak jól alkalmazható a gyógyvizes fürdő, így például a gyulladásos és degeneratív betegségekkel szemben.
Budapest területén összesen 118 fúrt és természetes forrás van, ezek táplálják az alábbi összeállításban szereplő gyógyfürdők vízinfrastruktúráját is - durván 500 éve. A török idők óta a lényeg nem sokat változott, de azért az összes fürdő igyekszik kicsit megújulni évről évre - írja a hvg.hu .
Dandár
Reggel 6 és este 8 között várja a fürdőzni vágyókat a Dandár a Soroksári út mellékutcájában. A télen is nyitott udvari medencék és felújított benti termálok önmagukban is kellő vonzerőt biztosíthatnak, de a szolgáltatások között gyógyvíz, masszázs, szauna és gőz is csábítja a látogatókat. A korábbi évekkel ellentétben ma már a tisztaságra sem lehet panasz a fürdőben.
Veli Bej
A 16. században alapított Veli Bejt 2012-ben nyitották újra mint a főváros egyik legmodernebb fürdőjét. Az Árpád fejedelem úton álló létesítményben kiemelendő a Kneipp-sétáló , a súlyfürdő és az élményzuhany, valamint a - török időket idéző - kupolás központi gyógymedence. Naponta két idősávban várják itt a vendégeket: reggel 6 és dél, majd délután 3 és este 9 között.
Király fürdő
Az olcsóbb árkategóriát képviselő Király fürdő a Fő utcán található. A fedett részén négyféle gyógymedence közül választhatnak a vendégek, emellett hőlégkamrák, gőzfürdő, jakuzzi, továbbá egy udvari fadézsa bővíti a kínálatot. A fürdőreggel 9 és este 9 között áll nyitva, konditerme pedig 10 és 18 óra között.
Rudas
A Gellérthegy lábánál fekvő Rudas ugyan kicsit drágább belépőkkel, de a legdrágább versenytársaknál összetettebb élménycsomaggal igyekszik elnyerni a fürdőzni vágyók tetszését. A fürdő egyik legkiemelkedőbb pontja a renováláskor épített panoráma jakuzzi. Pénteken és szombaton éjszakai fürdőzések, hétköznapokon pedig szeparált női és férfi napok is szerepelnek a kínálatban.
Lukács
A fürdőnek már a 12. században is a betegápolás volt a fő feladata, míg a jelenlegi formája a 19. században alakult ki. Mindemellett a Lukács jelentős modernizáláson esett át a közelmúltban. Széleskörű szolgáltatásaival a gyógyulni vágyókat és a szórakozást keresőket egyaránt megszólítja, a rendes nyitva tartása pedig reggel 6-tól este 10-ig tart.
Széchenyi fürdő
A Széchenyi fürdő Európa egyik legnagyobb termálkomplexuma, amely hihetetlenül sok lehetőséget tálal a fürdőzni, kikapcsolódni vágyók elé. Érdekesség például a cseh mintára kialakított sörfürdő, amely a nevéhez hűen a sörkészítéshez is használt alapanyagokat tartalmazó vízzel és sörcsapokkal várja a vendégeket. A fürdő alapvetően este 10-kor zár, de éjszakai fürdőzés esetén hajnali 3-ig is nyitva tartja kapuit.
Gellért fürdő
Az 1918-ban megnyitott, majd 2008-ban felújított fürdő a Széchenyihez hasonlóan drága belépőket árul, cserébe viszont 12 medencét felvonultató kínálattal igyekszik kényeztetni a látogatókat. A Lukács mellett itt is nagy hangsúlyt fektetnek a gyógyászatra. A Gellért fürdő reggel 6 és este 8 között tart nyitva.