Nézessük át a kerékpárt!
Minden tavasszal érdemes szerelővel átnézetni a biciklit, ha pedig ez mégis elmaradt, mindenképpen pótoljuk, mielőtt hosszabb túrára indulnánk. Így nagyban lecsökkenthetjük nemcsak a technikai jellegű problémák, hanem a balesetek, sérülések veszélyét is. A fékek, gumik, a lánc és a lámpák ellenőrzése a legfontosabb.
Fektessünk be megfelelő felszerelésbe!
Jól látható ruhák, olyan nadrág, amely nem akadhat be a láncokba és a pedálba, térd- és könyökvédő, illetve bukósisak: ezek mind olyan eszközök, amelyek jó, ha birtokunkban vannak, mielőtt hosszabb túrára indulnánk.
Mindig melegítsünk be!
Soha ne kezdjünk el teljes erőből tekerni, ahogy felültünk a kerékpárra! Hagyjunk legalább 5-10 percet magunknak arra, hogy az izmok és ízületek bemelegedjenek és felkészüljenek a terhelésre. Egy igazán megterhelő, nagy túra előtt pedig 20 perc bemelegítés is szükséges lehet.
Mindig legyen nálunk víz!
A megfelelő hidratáltság kiemelkedően fontos egy hosszú bicikliúton, ezért vigyünk magunkkal annyi folyadékot, amennyit csak tudunk. Negyedóránként igyunk egy keveset , hogy a vérkeringésünk megfelelő legyen és visszapótoljuk az izzadással elvesztett folyadékot.
Fontos a fényvédelem
Akármilyen évszakban indulunk is túrázni, mindenképpen használjunk legalább 30 faktoros fényvédőt , ha pedig sokat izzadunk, rendszeresen kenjük is újra magunkat.
Forrás: curejoy.com