Túl sok kardió edzést végzünk
A kardiózás fontos, mert zsírt éget és a szívünknek is jót tesz, viszont az izomépítésben nem segít. Kalóriaégetéshez kiváló, de ha izmot szeretnénk építeni, akkor legyenek olyan edzéseink, ahol a súlyzós munkára több időt szánunk, a kardióra pedig kevesebbet. A sorrend is fontos: kis bemelegítés után jöhetnek a súlyzós gyakorlatok, majd a végén a futás, lépcsőzés vagy kerékpározás.
Nem használunk elég nehéz súlyokat
Ha szeretnénk izmokat építeni, fontos, hogy fokozatosan növeljük a terhelést és egyre nagyobb súlyokkal dolgozzunk. Ha rendszeresen edzünk, általában 8-10 hetenként érdemes nagyobb súlyokra váltani, egészen addig, míg el nem érjük a kívánt eredményt. Az is fontos, hogy ne mindig ugyanazzal a gyakorlattal mozgassuk meg az egyes izomcsoportokat.
Nem alszunk eleget
Az izomépítés alapja, hogy az edzésmunka során mikrosérülések keletkeznek az izomban, melyek begyógyulásával új, erősebb, illetve több izomszövet fejlődik. A regenerálódás jórészt alvás közben következik be, ezért is fontos, hogy az edzések között eleget pihenjünk .
Nem végezzük megfelelően a gyakorlatokat
Nemcsak az a fontos, hogy mekkora súlyokkal dolgozunk, hanem az is, hogy mennyit és hogyan. Ha ugyanis az egyes gyakorlatokat nem megfelelően kivitelezve végezzük el, nem fogunk fejlődni - éppen ezért érdemes szakértő, személyi edző segítségét igénybe venni. Ha nem is állandóan, de legalább egy-két alkalomra, amikor megmutatja, hogy pontosan mit és hogyan, illetve hányszor csináljunk.
Forrás: health.com