Ha valami könnyűvel és egyszerűvel szeretnénk kezdeni, választhatjuk például a sétát - ezt a legkönnyebb beilleszteni a legtöbbek időrendjébe. Ha minden munkanapon közepes tempóban (nem kényelmesen, de nem is túl megerőltetően) sétálunk fél órát, az heti szinten plusz 150 percnyi mozgást jelent. Ez már elég hozzá, hogy csökkentse a szív- és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát, vagy enyhítse a menopauza tüneteit.
Szerezzünk be egy kényelmes cipőt!
Semmi sem tudja úgy letörni a mozgás iránt érzett lelkesedést, mint a fájdalom, márpedig ha nem megfelelő cipőben sportolunk, akkor fájhat a talpunk, a derekunk, a térdünk, és akár ki is sebesedhet a lábfejünk. A legjobb, ha szakképzett eladó segítségét kérjük a választáshoz - a sportboltokban általában hozzáértő emberek dolgoznak, akik tudnak megfelelő lábbelit ajánlani. Az is fontos, hogy sportcipőt ne márka és divat szerint válasszunk, kizárólag a kényelmi és az egészségügyi szempontokat vegyük figyelembe. Ami drágább, esetleg kicsit szebb, az nem biztos, hogy jobb is.
Válasszunk számunkra kedves útvonalat!
Egy kellemes látvánnyal teli tájon a mozgással töltött idő is hamarabb eltelik, és a szép környezet segít elterelni a figyelmünket az esetleges erőlködéstől. Egy közeli park, erdő vagy tisztás remek terep, ha pedig ez nem megoldható, keressünk valami olyan részt, ahol kicsit a forgalom, mert az nem csak biztonságosabb, hanem a levegő is jobb.
Keressünk egy sporttársat!
Sokaknak sokkal könnyebb úgy tartani magát a rendszeres sporthoz, hogy valakivel együtt mozognak, így kölcsönösen motiválhatják a másikat az esetleges mélypontokon. Kutatások is bizonyítják, hogy azok, akik párosban , vagy többesben mozognak, nagyobb eséllyel teszik a mindennapjaik részévé az edzést hosszú távon is.
Bemelegítés és nyújtás nagyon fontos
Ahhoz, hogy a mozgás után ne legyen napokig kínzó izomlázunk, ami miatt esetleg ki kell hagynunk a következő alkalmat, nagyon fontos, hogy a bemelegítést és a nyújtást se hagyjuk ki soha. A bemelegítés a sérülések elkerülése miatt is fontos, amelyek nem csak fájdalmasak, de az edzésrutin kialakítását is gátolhatják. A nyújtás sem kevésbé lényeges, sőt: minél keményebben sportolunk, annál fontosabb.
Legyünk aktívak!
Akkor is üljünk minél kevesebbet, ha épp nem sportolunk: óránként 10 percre álljunk fel a székünkből, használjuk a lépcsőt lift helyett, vagy szálljunk le egy megállóval előbb a buszról, villamosról. Ezek az apróságok is segítenek abban, hogy ne lustuljunk el, és ha a mozgással az a célunk, hogy leadjunk pár kilót, a fogyási folyamatot is gyorsíthatják. A látványos eredmény pedig megadhatja a motivációt ahhoz, hogy tovább folytassuk a mozgást.
Forrás: rodalesorganiclife.com