Gregory Ferenstein író úgy véli, sikerült választ találnia a kérdésre: valahányszor álmosnak és energiaszegénynek érzi magát, 30 másodpercig fekvőtámaszozik , vagy valamilyen más magas intenzitású testmozgást végez. Rájött, hogy az edzés kétszer annyi energiát ad neki, mint a napi Starbucks kávé, ráadásul pénzt is spórol vele.
A című újságban így írt tapasztalatairól:"Valahányszor fel kell ráznom magam, keresek egy eldugott sarkot, és csinálok valamilyen saját testsúllyal végezhető gyakorlatot, ami a maximális pulzusszámom legalább 70 százalékára növeli a szívverésemet (nálam ez körülbelül 170)."
Módszerének tudományos tesztelése érdekében a quantified-mind.com weboldalon lévő, a kognitív teljesítményt mérő eszközzel is kipróbálta eredményeit. Ferenstein a tesztet 250 mg koffein után , illetve a 30 másodperces magas intenzitású testmozgás után végezte el, hogy meghatározza, hogyan befolyásolják memóriáját és reakcióidejét.
A mérőeszköz által kapott eredmények azt mutatták, hogy általános kognitív teljesítménye a koffein elfogyasztása után hat százalékkal, a testmozgást követően viszont tizenkét százalékkal nőtt. A koffein egyetlen előnyét a rövid távú memória terén tapasztalta, amit a koffein 26, a testmozgás pedig 16 százalékkal javított.
Kutatását számos kutatási eredmény is alátámasztja. Tavaly például a Montreal Heart Institute kutatóintézet szakértői kimutatták, hogy a magas intenzitású testmozgás javítja a mentális és fizikai egészségi állapotot.
A Dél-Karolinai Egyetem kutatói pedig bebizonyították, hogy a gyaloglógép rendszeres használata a sejtek erőműveinek is lendületet adnak az agyban. A kutatást vezető Dr. Mark Davis elmondta, hogy ez az energialöket az agy gyorsabb és hatékonyabb működését segíti elő.