"Meggyőződésem, hogy az egészséges életmóddal az életminőségünket tudjuk növelni, vagyis jelentősen befolyásoljuk az egész életünket. Önbizalmat ad, ha egészséges kontrollt érzünk magunkon, emellett a mozgásban mindig van valamennyi öröm is. Egyesek futni szeretnek , mások inkább elmennek teniszezni, de még egy barátok közötti örömfoci, "sörmeccs" is jobb, mint ha otthon egy sör mellett néznék a meccset a tévében. Mindezeken túl pedig képesek lehetünk csökkenteni egyes betegségek kialakulásának esélyét, és kedvezően befolyásolni a betegségek lefolyását" - fogalmazott dr. Mikulán Rita sportorvos.
Szintén fontos és sokakat érdeklő kérdés, hogy a fogyásban mekkora szerepe van a táplálkozásnak és mekkora a mozgásnak. A sportorvos szerint ez a két tényező fele-fele arányban esik latba. Ha valaki egyszerűen csak belekezd egy drasztikus diétába, akkor könnyen hiányállapotok, alultápláltság léphet fel nála, valamint fogyásnak indul az izomzata is. A mozgásnak ugyanis nemcsak az általa megnövekedő energiaigény az előnye, hanem az is, hogy segít megőrizni a vázizomzatot, amely majd elégeti a bevitt energiát. Egy rossz diétával könnyen sokkal többet veszíthetünk a vázizomzatból, mint egy tudatosan felépített fogyókúrás program során, aminek hosszú távon igen káros hatásai lehetnek.
Mikulán doktornő szerint ha ugyanis visszaszedjük a kilókat, ami gyakran előfordul, akkor már nem izomtömegben hízunk vissza, hanem főleg zsírban. Az immár kevesebb vázizomzat viszont kevesebb energiát is igényel mozgás közben, így az újabb fogyási célt is nehezebb lesz elérni. Idővel pedig elérheti az ember azt az állapotot, amikor szinte alig eszik, mégsem képes veszíteni a súlyából. A vázizomzatból fogyás tehát mindenképpen olyan jelenség, amelyet csökkenteni, kerülni kell. Éppen azért ma már egyetlen fogyókúrás program sem képzelhető el az adott személy egészségi állapotához illeszkedő rezisztenciaedzés nélkül.
A teljes interjút az Életmódváltók.com-on olvashatja el, ahol regisztrálhat is a hathetes programra.