Kerülni kell azokat a gyakorlatokat, amelyek túl nagy terhelést rónak a gerincre. Éppen ezért a hasizmok erősítésére alkalmas felülések, hasprések és egyéb hasonló mozgásformák helyett érdemes inkább valami mást választani. A magas intenzitású mozgásfajtákat szintén inkább olyanoknak érdemes választaniuk, akiknek egészséges a csontozatuk. Az ugrálással járó gyakorlatokkal is legyünk óvatosak, és kérjük ki előtte orvos, sportorvos tanácsát. A ládára felugrás semmiképpen sem jó ötlet, de például az ugrókötelezés lehet, hogy olyanoknak még beleférhet, akiknél a csontritkulás még csak enyhe formában van jelen.
A kerékpározással is legyünk óvatosak, mivel terheli a térdet, ami egyeseknél ronthat az állapotukon. A csontritkulással küzdőknek a legjobbat a súlyzós edzések tesznek, ami még javíthat is az állapotukon. Hasznos lehet az úszás is, mert bár a csontsűrűségen nem tud érdemben javítani, a szívet és a törzs izmait erősíti.
A gerinccsavarással járó gyakorlatok szintén kerülendők, mivel a törzskörzések, a felsőtest jobbra-balra csavarását, a törzs oldalra döntését igénylő mozdulatok nagyban megnövelik a gerincsérülés esélyét. Talán meglepő, de akinek csontritkulása van, annak a golfozást sem ajánlják a szakértők. A szabályosan kivitelezett ütéseknél ugyanis el kell fordítani a törzset, és ez a mozdulat veszélyes lehet. Kerülendő továbbá a bowling és a tenisz is, de utóbbi beleférhet, ha nem erőltetjük meg magunkat, illetve amennyiben a csontritkulás nem előrehaladott mértékű.
Forrás: care2.com