A mai korszerű gyógyszerekkel a Hodgkin limfóma nagyon jól kezelhető, ehhez viszont az kell, hogy a betegséget idejekorán felismerjék. Szerencsére a diagnózis felállítása is egyre könnyebb, emiatt pedig egyre több beteg terápiája lehet sikeres.
Magyarországon évente körülbelül 2500 új limfómás beteget diagnosztizálnak, jóval többet, mint korábban. Ennek egyik oka az, hogy a kutatások szerint az iparosodás velejárói ? így például a levegőszennyezés, a vegyszerhasználat ? növelhetik a betegség kialakulásának veszélyét. A másik ok viszont ennél messzebbre mutat, lévén a betegszám növekedésében az is közrejátszik, hogy diagnosztika már jóval fejlettebb, azaz, korábban és több beteget ismernek fel. Ebből a vonatkozásból pedig a "betegszám-növekedés" nem feltétlen rossz hír, hiszen tulajdonképpen nem a betegség gyakoribbá válásából adódik, hanem abból, hogy azt egyre korábban ismerik fel.
Utóbbi azért jó hír, mert a limfóma ma már eredményesen kezelhető betegség, a betegek itthon is hozzájuthatnak a legmodernebb célzott immunterápiához a kijelölt hematológiai centrumokban. Utóbbi a gyógyítás sikere szempontjából kulcsfontosságú, lévén a későn, már előrehaladott állapotban szakorvoshoz kerülő betegek gyógyulási esélyei ma is jóval rosszabbak a korán diagnosztizáltakénál. Viszont azoké, akik korán megkapják a megfelelő terápiát, nagyon jók. A Hodgkin limfóma kezelése napjainkban egyre eredményesebb, jelenleg ez a legsikeresebben kezelhető hematológiai tumoros megbetegedés.
A limfómák ezen csoportja igen gyakori, a rosszindulatú limfómák közel 50 százalékát teszi ki. A férfiakat gyakrabban érinti a megbetegedés, főleg a 20-40 éves korosztályt. A betegség során az immunrendszer funkciója lecsökken, az érintetteknek fokozott a hajlamuk különböző fertőző megbetegedésekre. Sokszor magát a betegséget is csak ezen következmények miatt fedezik fel, pedig a korábbi felismerés nagyban könnyebbé tenné a kezelést.