Bár a figyelemhiányos hiperaktivitási zavart nem minden esetben szükséges gyógyszerrel kezelni, azokban az esetekben, amelyekben ez indokolt, már rendelkezésre állnak korszerű, ezt lehetővé tevő innovatív készítmények, okosgyógyszerek.
Az ADHD kezelése minden esetben komplex és személyre szabott, így fontos, hogy a gyermekpszichiáterek a kezelési terv összeállításakor valamennyi terápiás lehetőséggel számoljanak, mind a gyógyszeres, mind a nem gyógyszeres eszközöket illetően.
Az ADHD speciális bánásmódot igénylő állapot, nem véletlen, hogy kezelését mindig team munkában végzik. A terápia kulcsa mindig a komplex terápia, ennek a gyógyszer csak az egyik pillére lehet. Azaz a hatóanyagokkal a gyermekpszichiáter csak akkor érheti el az optimális eredményt, ha egyszerre több szempont alapján építi fel a gyermek fejlődését támogató kezelési protokollt. A sikeresen megvalósított, komplex terápia mindenképpen hozzájárul a szocializációs és beilleszkedési problémák javulásához, vagy akár megszüntetéséhez.
A megfelelően kezelt gyerek tanulmányi előmenetele jellemzően javul, és hosszú távon megoldhatóvá válik társadalmi integrációja is. A családban pedig lecsökkenhet, vagy akár meg is szűnhet az az erőteljes pszichés és anyagi teher, amit a nem, vagy nem megfelelően kezelt betegség okozhat. Ilyen például a betegségre jellemző agresszív viselkedés, vagy a dühkitörés. A család anyagi helyzetét pedig rontja, hogy a jelentős felügyeleti igény miatt az egyik családtag részlegesen, vagy teljes egészében kieshet a munkából, a beteg pedig felnőtt korban is tartósan keresőképtelenné válhat. Ezek mind megelőzhetőek akkor, ha a komplex terápiát megfelelően építik fel.