Az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) kedd reggel kiadott előrejelzése szerint az összességében több órás napsütés mellett erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, a legkevesebb felhő a Tiszántúl középső és déli részén lehet. A Dunántúlon és az északi megyékben záporok, zivatarok is kialakulhatnak, mi több, a zivatarokat kisebb átmérőjű jégeső és viharos erejű széllökések is kísérhetik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 20 és 27 fok között alakul, majd estére 14-19 fok közé hűl vissza a levegő.
Szerda hajnalban az ország déli részén gyengén, északabbra közepesen és erősen felhős lesz az ég, illetve továbbra is előfordulhatnak záporok. Az északkeleti megyékben élénk északkeleti szélre lehet számítani. Napközben ismét több órás napsütés és gyengébben felhős időszakok váltják majd egymást, záporok, zivatarok csak szórványosan alakulhatnak ki. Délnyugaton mérsékelt marad a légmozgás, másutt többfelé megélénkül a keleti, északkeleti szél, illetve zivatarok környezetében viharos széllökések is lehetnek. Szerdán a legmagasabb nappali hőmérséklet 22 és 28 fok között alakul, keleten lesz a melegebb.
Gondot okozhatnak a pázsitfűfélék
Mint azt az OMSZ hétfő délután kiadott pollenjelentése írja, az elkövetkező napokban a pázsitfűfélék pollenkoncentrációja várhatóan országszerte tovább emelkedik, jellemzően a magas-nagyon magas tartományban alakul. Érdemes megemlíteni, hogy a hirtelen kialakuló zivatarok során roncsolódó pollenszemek esetenként asztmatikus tüneteket is kiválthatnak pázsitfűfélékre érzékeny allergiásoknál.
Elkezdődött az útifű és a lórom pollenszórása is: bár pollenkoncentrációjuk egyelőre jellemzően alacsony, helyenként azonban elérheti a tüneteket okozó közepes szintet is. A kőris, a tölgy, valamint a ciprus- és tiszafafélék pollenje is még sokfelé közepes koncentrációban lehet jelen. A kevésbé jelentős allergének közül helyenként magas koncentrációban lehet jelen a fenyőfélék virágpora. A kültéri allergén gombák spóraszáma jellemzően az alacsony-közepes tartományban alakul.