Miért okoz ízületi panaszokat az időjárás? (2017.12.07.)

Legyen szó hideg- vagy melegfrontról, az erre érzékenyeket mindkét típusú időjárásváltozás megviselheti.

Az időjárás változásakor sokan panaszkodnak ízületfájdalmakra, sőt akár a régi műtétek, csonttörések helye is érzékenyebbé válhat ilyenkor. Melegfront esetén a kellemetlen tünetek már órákkal a front átvonulása előtt, míg hidegfrontnál inkább a front átvonulása után jelentkeznek.

Az ízületi gyulladás kezeléséről természetes gyógymódokkal részletesen itt olvashat!

Miért sajognak az ízületek?

A jelenség hátterében a légköri nyomás változása áll. A légnyomás a hidegfront érkezése előtt mindig csökken, utána gyakran igen gyorsan emelkedik, míg melegfront előtt is mindig erősen süllyed, átvonulása után azonban általában nem változik. A légnyomás csökkenésével párhuzamosan testünk addig összenyomott szövetei valamelyest kitágulnak. Ez gyakorolhat nyomást a krónikus ízületi bántalmakban szenvedők egyébként is gyulladt vagy sérült ízületeire, ami fokozottabb fájdalomérzéssel járhat. Ez okozza azt is, hogy a korábban eltört csontok például vihar előtt sajogni kezdenek.

Az időjárás változásakor sokan panaszkodnak izületfájdalmakra
Az időjárás változásakor sokan panaszkodnak izületfájdalmakra

Milyen fájdalmakat okozhat még az időjárás?

Mikor melegfront érkezésekor emelkedik a hőmérséklet, nő a páratartalom és csökken a légnyomás, az érintetteknél vérnyomáscsökkenés, pulzusszám-emelkedés, illetve migrénes panaszok jelentkezhetnek.

Hidegfront esetén a csökkenő hőmérséklet és páratartalom mellett nő a légnyomás, ez pedig ízületi fájdalmakkal, reumás panaszokkal, asztmás rohamokkal járhat.

Mit tehetünk a tünetek enyhítése érdekében?

  • erősítsük immunrendszerüket
  • legyünk sokat a szabadban, friss levegőn
  • szellőztessük lakásunkat rendszeresen
  • táplálkozzunk változatosan
  • igyunk elegendő folyadékot
  • sportoljunk rendszeresen
  • aludjunk eleget
  • kerüljük az alkoholt és a nikotint

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Élet anafilaxiával

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +24 °C
Minimum: +12 °C

A fátyolfelhőzetre, illetve erőteljes gomolyfelhő-képződésre számíthatunk. Elsősorban a Kelet-Dunántúl és a Duna vonalának tágabb térségében egyre nagyobb számban alakulhatnak ismétlődő jelleggel záporok, zivatarok. Helyenként intenzív, nagyobb mennyiségű csapadék is előfordulhat. Legkisebb eséllyel az északkeleti, keleti harmadban eshet. A délkeleti szelet többfelé élénk, helyenként erős lökések kísérik. Késő estére 14 és 20 fok közé hűl le a levegő. Az időjárás-változás hátterében egy mediterrán ciklon közeledése áll, ami miatt gyenge kettősfronti hatás érvényesül.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra