Mutatjuk, mikor süt ki a nap (2020.11.13.)

Akárcsak az elmúlt napokban, az előttünk álló hétvégére is a szürke, párás idő lesz jellemző. A jövő hét elején ugyanakkor változás áll be, és talán még némi napsütésnek is örülhetünk majd.

Túlnyomóan borult, párás, helyenként tartósan ködös időben lesz ma részünk, amihez bárhol társulhat szitálás - olvasható az Országos Meteorológiai Szolgálat ( OMSZ ) előrejelzésében. A felhőzet felszakadozására elsősorban az északi és a délkeleti megyékben van némi esély. A szél többnyire mérsékelt marad, bár a Kisalföldön napközben valamelyest megélénkülhet. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 5 és 10 fok között várható. Éjszaka változatlanul borult, párás idő várható, csak helyenként (nagyobb eséllyel északon) vékonyodhat el, szakadozhat fel átmenetileg a felhőzet, ott viszont ismét köd képződhet, illetve többfelé lehetséges ködszitálás. A levegő hőmérséklete késő estére és hajnalra 2-7 fok közé hűl vissza.

A jövő hét elején megérkezik az eső, majd felszakadozik a felhőzet
A jövő hét elején megérkezik az eső, majd felszakadozik a felhőzet. Fotó: Getty Images

Nagy változás a hétvégén sem valószínű. Holnap borult, párás, helyenként tartósan ködös idő várható. Szitálás bárhol előfordulhat, illetve országszerte gyenge marad a szél. Napközben a hőmérséklet 5-9 fokig melegszik fel. A vasárnap is szinte azonos forgatókönyv szerint alakul majd, csupán a déli szél megélénkülése jelent némi változatosságot, ugyanakkor ez is csak az északnyugati megyéket érinti.

Hétfőn aztán a szitálás mellett már több helyen is előfordulhat kisebb eső. Az északnyugatira forduló szél a Dunántúlon megélénkül, sőt néhol meg is erősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 6 és 13 fok között várható. Kedden a Dunántúlon és a középső megyékben felszakadozik, csökken a felhőzet, ott változóan felhős lesz az ég. A keleti megyékben azonban erősen felhős vagy borult idő várható továbbra is, ott csak délutántól szakadozhat a felhőtakaró. Éjszaka még sok helyen, napközben már egyre inkább csak a keleti megyékben, és ott is egyre kevesebb helyen valószínű eső, zápor. Az északnyugati szél a Dunántúlon megerősödik. Napközben a hőmérséklet 7 és 12 fok közötti csúcsértéket ér el.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +2 °C
Minimum: -3 °C

Délután északnyugat felől gyorsan szakadozik, csökken a felhőzet, de a keleti megyékben felhős maradhat az idő. Már csak a déli és keleti határ mentén fordulhat elő az összefüggő csapadékzóna északi részén havazás, másutt inkább havas eső, délen eső. Másutt egy-egy hózápor nem kizárt. Az északnyugati szél főként az Észak-Dunántúlon lesz nagy területen erős, a magasabban fekvő részeken akár viharos lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 0 és +6 fok között alakul. Késő estére -5 és +2 fok közé hűl le a levegő. A kettős fronthatás miatt az arra érzékenyeknél fejfájás, ízületi fájdalom, vérnyomásingadozás jelentkezhet.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra