Az Észak-Dunántúlon, a főváros tágabb térségében, illetve az Északi-középhegység nyugati részein ma kora délelőtt még több lehet a felhő az égen, esetleg egy-egy zápor, zivatar is kialakulhat. Napközben azonban felszakadozik a felhőzet, és a napsütést legfeljebb kevés fátyol- és gomolyfelhő zavarhatja. Délután már csupán az északnyugati, északi határvidéken fordulhat elő csapadék – írja előrejelzésében a Kiderül, a Startlap meteorológiai oldala. A legmagasabb nappali hőmérséklet döntően 32 és 36 fok között alakul, majd késő estére 20 és 27 fok közé hűl vissza a levegő.
Az erős hőhullám megterheli a szervezetet, különösen a kisgyermekek, az idősek, a várandósok, valamint a szív- és érrendszeri betegséggel élők esetében. Fontos, hogy fogyassz sok folyadékot, lehetőleg vizet, a déli órákban pedig ne tartózkodj a tűző napon. Bár fronthatás nem érvényesül, a légkörben zajló melegedés miatt az arra érzékenyebbek körében melegfronti jellegű tünetek jelentkezhetnek, így fejfájás, vérnyomáspanaszok, romló teljesítőképesség. A napokban a parlagfű virágporának koncentrációja jellemzően a magas vagy nagyon magas tartományban alakul a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ legfrissebb előrejelzése szerint. Hétvégén a tünetek fokozódására kell számítani. A csalánfélék virágpora jellemzően szintén magas koncentrációban van jelen a levegőben.
Ami a hétvégét illeti, szombaton napos idő várható kevés gomoly- és fátyolfelhővel. Néhol kialakulhat egy-egy kisebb zápor, esetleg zivatar, illetve helyenként megélénkülhet a déli, délkeleti szél. Ezzel együtt délutánra 32-38 fokig melegszik fel a levegő. Többnyire vasárnap is hasonlóan alakul az idő, bár estétől az Észak-Dunántúlon többfelé megélénkülhet, akár meg is erősödhet az északnyugati szél. A hajnali 17-24 fokos minimumok után napközben 32-38 fok körül alakul a csúcshőmérséklet.
A hőség a nyugati országrészben akár hétfőn enyhülhet már, keleten viszont a jövő hét közepéig kitart.