Lassan vonul kelet felé ma a vastag felhőzet és a csapadékzóna, amelynek előterében azonban még erőteljes gomolyfelhő-képződésre, valamint záporokra, zivatarokra is számítani lehet. A szél északnyugatira fordul, egyben nagy területen megerősödik, sőt, az Észak-Dunántúlon viharos lökések is lehetnek – írja előrejelzésében a Kiderül, a Startlap meteorológiai oldala. A legmagasabb nappali hőmérséklet csupán 19 és 27 fok között alakul: az esős tájakon várhatóak az alacsonyabb értékek. Késő estére 12-18 fok közé hűl vissza a levegő.
A hidegfront hatására immár délkeleten is enyhül a kánikula. Ugyanakkor a fronthatás és az erős szél sokaknál okozhat kellemetlen orvosmeteorológiai panaszokat. A frontérzékenyek körében fejfájás, vérnyomás-ingadozás, görcsök, fokozódó ízületi fájdalmak egyaránt jelentkezhetnek. Öröm az ürömben, hogy a csapadékos idő átmenetileg csökkenti a pollenterhelést. Mindazonáltal a front átvonulását követően ismét romlás várható a pollenhelyzetben. A többi között a parlagfű virágporának koncentrációja is elérheti az allergiás tüneteket okozó közepes szintet a levegőben.
Visszatér a meleg
Éjjel aztán a keleti határ közelében is elkezd már csökkenni a felhőzet, megszűnik a csapadék. Holnap így országszerte napos időre számíthatunk gomoly- és fátyolfelhőkkel. Napközben csak helyenként fordulhat elő egy-egy zápor, főként az északkeleti területeken. Sokfelé megélénkül, helyenként meg is erősödik az északnyugati, majd a délnyugati szél. Délután 21 és 26 fok közötti csúcsértékeket mérhetünk.
Pénteken általában napos időben lesz részünk gomoly- és fátyolfelhőkkel, de északkeleten több felhő lehet. A nyugati, északnyugati határnál nem kizárt egy-egy zápor, zivatar besodródása. Többfelé megélénkül a déli, délnyugati szél. A hajnali 9-14 fokos minimumok után délutánra 26 és 31 fok közé emelkedik a hőmérséklet.