Napközben egyre többfelé vékonyodik, szakadozik a felhőtakaró, csak az északkeleti, keleti megyékben maradhat több a felhőzet. Ahogy az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) előrejelzésében olvasható; főként a keleti tájakon akár tartósabban is számíthatunk hózáporra, havazásra, ami napközben egyre inkább záporos jellegű csapadékba fordul át - estére aztán jelentősen gyengül a csapadékhajlam.
Viharos szél is fújhat
Az ország nagy részén erős, a Dunántúlon sok helyen viharos lesz az északnyugati szél, a legerősebb lökések meghaladhatják a 70-75, a hegyekben akár a 80 km/h-s sebességet is. Az ország nyugati felén a szél a frissen lehulló havat is hordhatja átmenetileg. Csupán az északkeleti tájakon maradhat mérsékelt a légmozgás. A legmagasabb nappali hőmérséklet mínusz 1 és plusz 5 fok között várható. Késő estére 0 és mínusz 6 fok közé hűl le a levegő.
Napsütésre ébredhetünk pénteken
Csütörtök este alapvetően kevés felhő lesz az égen, főleg az északkeleti, keleti megyékben, valamint az Északnyugat-Dunántúlon lehet több a felhőzet. Hózápor legfeljebb néhol fordulhat elő, és az északnyugati szél fokozatosan veszít erejéből. A hőmérséklet hajnalban általában mínusz 2 és mínusz 8 fok között alakul, de a szélcsendes, hóval borított, derült tájakon ennél hidegebb is lehet.
Pénteken aztán derült napra ébredhetünk, gomolyfelhős, napos idő várható felhőátvonulásokkal, elszórtan azonban hózáporok is kialakulhatnak. Az északias szél több helyen megerősödik, néhol viharos közeli lökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet -3 és +2 fok között várható.