30 fokon mosunk? Mutatjuk, miért nem jó

Takarékosságból egyre többen mosnak alacsony hőfokon, a látszólag tiszta ruhákon azonban sok, fertőző baktérium tapadhat meg így.

Számtalan mosópor ígér már 30 Celsius-fokon is tiszta ruhákat, ám a friss illat nem feltétlenül jelent fertőtlenítettséget is. A magas hőfokon történő mosás vagy az erős mosószerek nem tesznek jót a környezetnek és bőrünknek, ám valóban elpusztítják a baktériumokat.

Így készül a „baktériumleves”

Egy korábbi kutatás – amelyről a Daily Mail is beszámolt – rámutatott arra, hogy ha alacsony hőfokon mosunk, az nemhogy nem öli meg a káros baktériumokat, de ideális táptalajt biztosít nekik. Így olyan, fertőzést okozó bacilusok is megragadhatnak például alsóneműinken, mint a szalmonella vagy az E.coli. Mint a tudósok fogalmaztak, a kímélő mosási programok „baktériumlevest” hoznak létre a ruhák körül, amelyek a mosógépben és a textíliákon is megragadnak.

mosás
Nem biztos, hogy megéri alacsony hőfokon mosni.

Nem mindegy, mennyire tiszta

Mint dr. Lisa Ackerley higiénia szakértő fogalmazott, a fogyasztók azt hiszik, a mosással tisztítják a ruhákat, ám valójában ez nem jelent higiéniailag is tisztaságot. Újabban tendencia, hogy egyre alacsonyabb hőfokon mosunk, amivel vizet és energiát lehet megtakarítani, ezzel párhuzamosan azonban nem pusztítjuk el a baktériumokat.

Szakértők ezért azt tanácsolják, hogy ruhák nélkül havonta legalább egyszer indítsunk be egy 90 Celsius fokos mosást, amely így elpusztítja a baktériumokat a mosógép dobjában. Az ágyneműket vagy a fehérneműt pedig ne mossuk együtt a törülközőkkel, főleg, ha alacsony hőfokra álltjuk a gépet! A teregetés után pedig alaposan mossunk kezet!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Dipankrin reklámvideó (X)

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +10 °C
Minimum: -1 °C

A Dunántúl nyugati felén döntőrészt napos idő várható, máshol a több-kevesebb napsütés mellett közepesen vagy erősen felhős lesz az ég. Csapadék nem valószínű. Megélénkül, a Tiszántúlon néhol meg is erősödik az északi szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 7 és 12 fok között valószínű. Késő estére többnyire 0 és +7 fok közé hűl le a levegő. Hidegfronti hatásokkal kell számolni az arra érzékenyeknek, lesz viszont sok napsütés, ami segíti a D-vitamin termelődését.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra