Jobb lesz a hangulatunk
Egy kutatás szerint az állattartóknak, ha nincsenek a kedvencükkel, már fél óra után csökkenni kezd szervezetükben a boldogságérzetért felelős hormonok szintje. Az állatterápiát pedig nem véletlenül alkalmazzák sikeresen depresszióval, illetve kedélybetegséggel küzdők esetében. A macskatartók például sokkal kevesebbszer érzik magukat magányosnak, és általánosságban is jobb a közérzetük, mint akiknek nincsen cicájuk. Az állatok simogatása, dédelgetése segít, hogy oxitocin szabaduljon fel a szervezetünkben, amitől sokkal jobb lesz a hangulatunk.
Segítenek oldani a stresszt
Kortizol szintünk már öt perccel azután csökkenni kezd, hogy játszani kezdünk egy kutyával. Egy kutatás szerint ráadásul sok ember, ha extrém stressz alatt áll, nyugodtabbnak, ellazultabbnak érzi magát háziállata, mint házastársa közelében. Az állatbarát munkahelyek bevezetése is ezen az elven alapszik, mert tanulmányok bizonyítják, hogy azoknak, akik magukkal vihetik a kutyájukat a munkába, egész nap alacsonyabb a stressz-szintje.
Segítenek csillapítani a fájdalmat
Több kutatás is igazolja, hogy krónikus fájdalommal élők esetén egy háziállat, kutya vagy cica beszerzése enyhíti a tüneteket, illetve segít elterelni a figyelmet a fájdalomról.
Segítenek edzésben maradni
Különösen a kutyákra igaz, hiszen a napi sétát igénylő állatok segítenek, hogy egész évben aktívak maradjunk. Ráadásul a kutyasétáltatás a szociális kapcsolatokat is fejleszti, hiszen ilyenkor sokkal nagyobb eséllyel elegyedünk szóba ismeretlenekkel, mint amikor magányosan vagy egy barátunkkal sétálunk.
Forrás: womenshealthmag.com