Az ételmaradékot így hasznosítsuk

Sokaknak okoz problémát, hogy mit kezdjenek a megmaradt ételekkel. Amellett, hogy környezetvédelmi szempontból sem a legjobb dolog ételt kidobni, a pénztárcánknak sem tesz jót, ezért érdemes kicsit tudatosabbnak lennünk ezen a téren.

A pazarlás megelőzése némi tudatosságot és tervezést igényel, de hamar és könnyen hozzá lehet szokni, ha néhány apróságra odafigyelünk. A zöldfűszerek szárát, a csirkecsontokat, marhacsontokat, a parmezán héját vagy a zöldségek torzsáját, szárát tegyük műanyag zacskóba, nyomjuk ki belőle a levegőt, és tegyük a fagyasztóba. Később mindegyiket felhasználhatjuk ételek fűszerezéséhez, illetve alaplevek készítéséhez - az alapléfőzés a csontok, zöldségmaradékok felhasználásának egyik legjobb módja.

A pazarlás megelőzése némi tudatosságot, és tervezést igényel
A pazarlás megelőzése némi tudatosságot, és tervezést igényel

Ha valamiről úgy gondoljuk, hogy már nem jó semmire és nem fogjuk megenni, akkor se dobjuk ki lendületből, várjunk vele egy napot, hátha időközben eszünkbe jut, mit lehetne kezdeni vele (ez alól természetesen minden kivételt képez, ami romlott vagy penészes). A szendvicsből, salátából kimaradt zöldséget másnap rántottába is tehetjük, a maradék sült húsból vagy sült zöldségből némi turbózással szendvicsfeltét lehet, a maradék zöldfűszereket pedig öntetekbe, vinaigrett-be is keverhetjük.

Főzés közben legyünk rugalmasak és ne ragaszkodjunk feltétlenül betű szerint az adott receptekhez. A hús- és zöldségféléket a különböző ragukban, levesekben nyugodtan variáljuk ízlés szerint, és használjuk a kreativitásunkat. Számos olyan összetevő létezik, amelybe könnyű új életet lehelni némi fűszerezéssel, újraízesítéssel, és az omlettbe, rántottába is szinte bármilyen húsmaradékot, felvágottmaradékot vagy zöldségmaradékot beletehetünk. Ha van maradék avokádónk , zöldfűszerünk, dobjuk a turmixgépbe, tökéletes mártás vagy salátaöntet lehet belőle.

Így csökkenthetjük az ételpazarlást - részletek !

A már kissé állott, de még nem romlott kenyérből is rengetegféle dolgot csinálhatunk. Bundás kenyér vagy francia melegszendvics is készülhet a megmaradt péksüteményből, de guba is, emellett az olaszok híres kenyérsalátájának, a panzanellának is lehet az alapanyaga, nem beszélve a hideg mexikói levesről, a gazpachóról. A teljesen kiszáradt kenyérből az aprítóban még mindig csinálhatunk zsemlemorzsát.

A már kissé megnyomódott, megpuhult gyümölcsöket, amelyeket nyersen megenni már nincs kedvünk, egyszerűen turmixoljunk smoothie-vá, de lehet belőlük mártás, kompót vagy süteménytöltelék is.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Maradék húsokból lehet fasírt, húspogácsa, ha ledaráljuk őket, elkeverjük tojással, zsemlemorzsával, és alaposan megfűszerezzük, de sült rizsbe, wokos ételekbe is beletehetjük őket. Lényeg, hogy mielőtt bármit is kidobnánk, alaposan gondoljuk át, hogy egy kevés munkával nem lehet-e valami egész mássá átalakítani.

Forrás: health.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +6 °C
Minimum: -1 °C

Nyugat felől megnövekszik, megvastagszik a felhőzet. Késő este északnyugaton már előfordulhat havazás, havas eső. Az ország északkeleti felén ismét nagy területen lesz erős, helyenként viharos az északnyugati, nyugati szél, majd átmenetileg csillapodik a légmozgás. Késő este -5 és +4 fok között alakul a hőmérséklet. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.