Az alábbiakra mindenképpen érdemes odafigyelnünk, ugyanis jelentősen kihathatnak az egészségünkre.
Tányérok mérete
Nem mindegy például, hogy mekkorák a tányérok, amelyekből eszünk. Több kutatás is igazolta, hogy általában a kelleténél több kalóriát fogyasztanak azok, akik nagyobb tányérokból és tálakból esznek. A jó hír, hogy ezt az információt az egészséges táplálkozáshoz is felhasználhatjuk: ezentúl tálaljuk az egészségesebb, kalóriaszegényebb ételeket a nagyobb, a kevésbé egészséges fogásokat pedig a kisebb tányérokon.
Hűtő és konyhaszekrény
A hűtő és a konyhaszekrény tartalmára is érdemes odafigyelni. Részesítsük előnyben az egészséges élelmiszereket, és vásároljunk főként zöldségeket, gyümölcsöket, sovány húsokat, halakat, teljes kiőrlésű gabonaféléket és hüvelyeseket. A hűtőbe nézve pedig rendszeresen ellenőrizzük, hogy az ételmaradékok megfelelően, légmentesen záródó dobozban vannak-e eltárolva.
Hálószoba
Nem mindegy az sem, hogy a hálószobánkban van-e tévé, laptop, tablet vagy mobiltelefon. A képernyőkből áradó fény ugyanis megzavarhatja a cirkadián ritmust, ez pedig hatással van arra, hogy eleget és elég pihentetően tudunk-e aludni. Annak is lehet egészségügyi hátránya, ha velünk alszik házi kedvencünk . Szintén az alvásminőség kárára mehet ugyanis, ha az állat sokat mozgolódik éjszaka, ráadásul éjszakai közelsége fokozhatja egyes, állatról emberre terjedő betegségek kockázatát. Az is számít, hogy milyen matracon alszunk - a legjobb egy viszonylag kemény, egyenletes felületű darab. Szakértők szerint 8 évente érdemes kicserélni matracunkat és párnáinkat egyaránt.
Penész
Ha a fürdőszobában penészt találunk, az nagyon káros lehet az egészségünkre. Ezért érdemes rendszeresen ellenőrizni a vizes helyiségeket, és mihamarabb megszabadulni a fekete foltoktól. A fürdőszoba padlója soha ne legyen padlószőnyeggel borítva, valamint a fürdőszobai textileket, kilépőket is tisztítsuk rendszeresen.
Elsősegélykészlet
Ellenőrizzük, hogy van-e otthon elsősegélykészlet, illetve hiánytalanul megvan-e minden eleme. Ha nincs, akkor pótoljuk minél hamarabb, hiszen sosem lehet tudni, mikor lesz szükség rá. Szerezzünk be egyet a legközelebbi patikában, és tegyük olyan helyre, ahol mi könnyedén elérjük, kicsi gyerekeink viszont nem.
Víz és por
Ellenőrizzük rendszeresen azt is, hogy milyen víz folyik a csapból, a csapvíznek ugyanis tisztának, átlátszónak és íztelennek kell lennie. Ha nem így van, akkor lehetőleg ne igyunk belőle. Ha szükséges, használjunk vízszűrőt - de figyeljünk oda, hogy rendszeresen cseréljük. Ügyeljünk arra is, hogy a bútorokon, felületeken sose álljon olyan vastag rétegben a por, hogy az ujjunkkal rajzolni tudjunk bele, mert ez szintén károsíthatja egészségünket, mivel allergiás reakciókat válthat ki.
Forrás: webmd.com