Logikusnak tűnhet, hogy akkor töltsük a telefonunkat, amikor épp nem használjuk, vagyis éjszaka, ám hosszú távon ezzel nem teszünk jót neki – írja az IFL Science. A gyártók azt javasolják, hogy az akkumulátor élettartamának meghosszabbításához a legjobb, ha 30 és 70 százalék között tartjuk a telefon töltöttségét.
Az akkumulátor olyan, mint a szivacs
A legtöbb okostelefon lítiumion akkumulátorral működik, ezek teljesítménye pedig idővel mindig csökken, függetlenül attól, hogyan töltöd a telefonodat. Ha viszont mindig túltöltöd, sokkal hamarabb tönkremegy. Kevin Purdy, az iFixit munkatársa úgy magyarázta: "egy szivacsot elég könnyen meg lehet tölteni, de ahhoz, hogy egy majdnem telített szivacsot az utolsó csepp folyadék felszívására kényszerítsünk, nyomást kell gyakorolni rá, és így valószínűleg több folyadék marad a felszínen. Az ehhez hasonló túltöltés hosszú távon csökkenti az akkumulátor kapacitását is."
A fent említett telefonélettartam-csökkentő hatás mellett a készülék éjszakai töltése biztonsági kockázatot is jelenthet: a töltés során ugyanis általában felmelegszik a készülék, és ha nem jó helyen van, akár tüzet is okozhat. A szakemberek ezért azt javasolják, hogy semmiképp se dugjuk a párna alá, illetve ne töltsük az ágyneműn a telefont, még nappal se. Tartsuk inkább azt a padlón, vagy egy asztalkán éjszaka.