A Betegséglexikon az elmúlt nem egészen egy évben komoly sikereket ért el, ugyanis Androidra és Windows Phone-ra 38 ezren töltötték le, s a visszaérkezett több mint 1300 értékelés alapján a magyar egészségügyi appok első sorába küzdötte be magát 4,7-es (5-ös a maximum) elégedettségi mutatójával.
A gyors fejlődésnek újabb lökést adhat, hogy már iOS-en ( ezen a linken ) is elérhető, azaz az iPhone felhasználók is gyarapíthatják az alkalmazás használóinak táborát.
Az egészségügyi információk iránt hatalmas az érdeklődés, amit jól mutat, hogy ez az egyik legnagyobb organikus forgalmat vonzó tartalom a Google keresőn. Ennek megfelelően nagy a verseny az alkalmazások között, amelyben a Betegséglexikon a tapasztalatok alapján határozottan jól áll. De mi is alapozza meg a népszerűségét?
A legfontosabb, hogy a tartalmakról gondoskodó szerkesztők a folyamatosan bővülő adatbázisba a leggyakoribb betegségekről hasznos és friss információkat helyeznek el. Az orvos szakértők pedig valamennyi betegségnél ismertetik az előfordulásra, diagnózisra, okokra, tünetekre, de még a megelőzésre, kezelésre vonatkozó tudnivalókat is.
A felhasználó a tünetek megadásával végigböngészheti, hogy milyen betegségei lehetnek. Ha az adott betegséget illetően hasznos tanácsokra van szüksége, a kapcsolódó cikkek menüpontra kattintva máris tájékozódhat.
Ma már az emberek többsége a neten néz utána a betegségeknek, és a tünetekből kiindulva igyekszik meghatározni az őt érdeklő problémát. A Betegséglexikon alkalmazás a hatékonyabb böngészést is elősegíti, és rajta keresztül könnyen találhatók orvosi tanácsok, az orvoskereső pedig segít eljutni a megfelelő szakemberekhez, ha nem csak információra, hanem tényleges vizsgálatra, személyre szóló tanácsra vagy kezelésre is szükség van.
Az ingyenes alkalmazás természetesen továbbra is letölthető Windows, Android operációs rendszert használó készülékekre is.
Az alkalmazás letöltésével az információk offline is elérhetőek lesznek, azaz a betegségleírásokban akkor is lehet keresni, ha a készülék nem csatlakozik az internethez.