A Népszava egyik olvasója arról számolt be a lapnak, hogy mikor kerekesszékesként vonatra szállt, a jegykezelő meg akarta büntetni, mivel nem jelezte előre az utazási szándékát.
"Nyaraláson eszünkbe jutott átvonatozni Balatonföldvárra. Megnéztük a menetrendet, kiválasztottuk a vonatot, amely mellett ott volt a kerekesszékes embléma, és meggyőződtünk róla, hogy ez valóban egy alacsony padlós szerelvény. Kimentünk az állomásra, megvettük a jegyeket. Ajtónyitás gombbal, majd a kis kerekek enyhe megemelésével már a vagonban is voltam.
Békésen ücsörögtem a behúzott fékjeimmel, amikor megjelent a kalauz. Határozott nyugalommal és nemmel válaszoltam arra a kérdésére, hogy bejelentettem-e az utazásomat. Mondtam, hogy nem, ma délelőtt döntöttem el a barátaimmal, hogy vonatozni szeretnénk. Ezen ő felháborodott, meg akart büntetni, mert – szerinte – ha nem jelentem be az utazást időben, nem tisztázott, hogy kinek a felelőssége, ha velem történik valami
- mondta az utas a lapnak. Visszafelé a pénztárost is megkérdezte a jegy vásárlásakor az ügyben, ő is azt mondta neki, hogy 48 órával az utazás megkezdése előtt kell jelentkeznie.
A Népszava megkérdezte az ügyben a MÁV-ot is, akik azt írták, hogy 36 órával előbb kell jelezniük az utazási szándékukat, de ennek elmaradása esetén sem büntetik meg a mozgáskorlátozott utasokat. Azt írták, azért kell értesíteniük „a segítségnyújtás iránti igényükről, hogy a vasúttársaság felkészülhessen, és minden szükséges intézkedést megtehessen a szolgáltatás biztosítása érdekében”. Ha az elmarad, akkor előfordulhat, hogy a mozgáskorlátozott utas nem tudja elérni úti célját a tervezett időben a választott járattal.