Az Egyesült Államokban tavaly kirobbanó volt az esküvők számának fellendülése, azonban ez a trend csillapodni fog az idei évben. Ám hiába lesz kevesebb esküvő, mint tavaly, a költségek tovább emelkednek a magas infláció miatt. A Zola esküvőszervező cég szerint a tengerentúlon 2022-ben 28 ezer dollárba került egy esküvő, idén viszont már 29 ezer dollár lesz az átlagos ár. A koronavírus-járvány előtti utolsó évben még 24 700 dollár volt egy boldogító igen átlagos költsége.
A Ceremóniamester Szövetség elnöke a Világgazdaság megkeresésére elmondta, hogy a magyarországi folyamatok eltérnek attól, amit az Egyesült Államokban lehet látni. Tóth Mihály kifejtette, hogy hazánkban 2022 ismét rekordot hozott a házasságkötések számában, több mint 70 ezer pár házasodott. A szakember elmondta: az USA-ban nincsen CSOK, így ott nem meglepő, hogy a pandémia utáni esküvőboom végével kevesebb lesz a házasságkötés, de Magyarországon továbbra is magas lesz a ceremóniák száma az állami támogatások miatt.
Ezzel együtt az esküvők Magyarországon is drágábbak lesznek az infláció miatt, ez a hatás megegyezik azzal, amit a tengerentúlon lehet látni. Tóth Mihály szerint 2023-ban a legfontosabb trend a hazai esküvőpiacon az lesz, hogy a ceremóniák száma a tavalyi szinthez hasonló marad, viszont a költségek növekedése miatt ezek kisebb esküvők lesznek. Az iparág szereplői egyöntetűen az étkezési és munkaerőköltségeket jelölték meg a legnagyobb problémának. Az infláció ezt a két tényezőt drágítja a legjobban, miközben ezek azok a pontok, ahonnan a legkevesebbet lehet engedni a ceremónia minőségének romlása nélkül.