A nőknek különösen vigyázniuk kellene a légfrissítéssel, hiszen náluk egy bizonyos idő eltelte után akkor is tapasztalhatók az egészségügyi problémák, ha hetente csak egyszer használják a légfrissítőt. Amelyet ezen a néven emlegetni igazából nem is helyes többé, hiszen rontja az emberi tartózkodás szempontjából fontos környezeti paramétereket.
A kutatók feltevése szerint a károsodást az okozza, hogy a légfrissítő összetevői keverednek a levegőben lévő ózonnal, és így egészségre ártalmas elegy jön létre. Ezért is érdemes természetes, vegyi anyagoktól mentes illatosítókat , szagtalanítókat használni a lakásban. Az egészségünk érdekében jobb, ha ezekre váltunk.
Kávézacc
Fura, de igaz. A kávéfőzők, csészék alján található maradék csodákra képes szagtalanítás terén. A kiszárított zaccot tegyük egy régi, tiszta zokniba, és akasszuk a szekrénybe, hűtőbe, vagy bárhová, ahonnan szeretnénk a kellemetlen szagokat eltávolítani.
Citrushéj
Felesleges mesterséges citrusos illatosítókat venni, mert a házi változat ezerszer jobb. Citrom- vagy narancshéjat tegyük egy edénybe, öntsünk rá egy kevés vizet, és melegítsük alacsony lángon fél órán át. Tehetünk bele szegfűszeget, fahéjrudat és kardamomot is a még kellemesebb illatért.
Vodka
A vodkában található etil-alkohol a legtöbb légfrissítőben is megtalálható. Ha megszárad, szagtalan, így házilag is készíthetünk illatosítót, ha vodkát egy kevés vízzel higítunk, és pár cseppet cseppentünk bele a kedvenc illóolajunkból. Tegyük fújós flakonba, és spricceljük oda, ahol illatosítani szeretnénk, akár a függönyökre is.
Méhviasz gyertyák
Tisztítják a levegőt, és nem szennyezik, mert negatív ionokat hoznak létre, édes és kellemes az illatuk.
Aktív szén
Remek a makacs szagok ellen, aktív szenes szűrővel szagtalaníthatjuk a szemetesünket vagy épp a macskaalmot, esetleg hűtőszekrényt is.
Forrás: rodalesorganiclife.com