Tényleg gyógyítja a tyúkhúsleves a megfázást? – erre a kérdésre kereste a választ Facebook-posztjában az élelmiszeripari trendekkel és kockázatfigyeléssel foglalkozó Rizikometer. A német ÖkoTest cikkére hivatkozva azt írták, nemrég egy kutatás is megpróbált utánajárni az igazságnak, és meglepő eredményre jutottak.
Több dologban is segíthet a forró tyúkhúsleves
Mint írták, egy kutatócsoport laboratóriumi körülmények között vizsgálta a húsleves hatásait. Kiderült, hogy a kémcsöves kísérletek során valóban találtak olyan jeleket, amelyek a forró leves gyulladáscsökkentő tulajdonságára utalnak.
A vizsgálatokat ugyanakkor nehezíti, hogy egy húslevesben a különféle zsírsavakat tartalmazó csirkehústól az értékes tápanyagokat rejtő zöldségekig (zeller, sárgarépa, karalábé stb.) számtalan összetevő található, és ezeknek az immunrendszer egyes mechanizmusaira való hatását szinte lehetetlen külön-külön kimutatni” – tették hozzá.
Összességében tehát nem lehet azt mondani, hogy a forró tyúkhúsleves fogyasztása haszontalan lenne. Ez az étel ugyanis nemcsak tápláló, hanem a nyák feloldásában és a szövetek vérkeringésének serkentésében is segít – ezek miatt tehát valóban jótékony hatású lehet megfázás esetén.
A hűvös hónapokban könnyen megfázhatunk, ilyenkor az immunrendszerünk támogatása nagyon fontos. Mutatjuk, mit együnk és igyunk, amikor már tüsszögve az ágyat nyomjuk.