Fogselyem
Bizonyos gyártók PFO-val kezelik a fogselymek felületét, hogy könnyebben csússzanak át a fogak között. Éppen ezért ha ilyesmi vásárolunk, mindig olyat vegyünk, amelyben csak természetes anyagok vannak.
Edények és serpenyők
A tapadásgátló réteggel ellátott edények és serpenyők súrolása, tisztítása során apró vagy nem is olyan apró kopások, repedések keletkeznek a tapadásgátló rétegben. Az így megülő vegyszerek pedig könnyedén a szervezetünkbe kerülhetnek. Legjobb, ha üveg, kerámia, acél vagy öntöttvas edényeket és serpenyőket használunk.
Pizzás, házhoz szállítós dobozok
Az ilyen dobozok és tárolók belső felületét gyakran kezelik PFO-val, hogy a benne lévő étel zsírja, szaftja ne áztassa el a csomagolást. Újabb érv amellett, hogy rendelés helyett inkább magunk főzzünk.
Mikrosütőben készíthető popcorn
A mikrózható pattogatott kukorica zacskójának belső felén tapadásgátló réteg van, amely szintén gyakran tartalmaz PFO-t. Ha ilyesmit ennénk, inkább készítsük el házilag, serpenyőben, vagy kifejezetten erre a célra készült pattogtatógépben.
Papírtányérok
Akárcsak a korábban említett pizzás dobozok, úgy a papírtányérok, papírtálcák felületét is vegyszerekkel teszik kevésbé áteresztővé. Kerüljük használatukat, maradjunk a hagyományos tálcáknál és tányéroknál.
Sampon
Sajnos a PFO akár samponokban is előfordulhat. Vásárlás előtt alaposan ellenőrizzük a címkéjét annak a terméknek, amelyet meg szeretnénk venni, és ha PFO-t tartalmaz, akkor inkább hagyjuk a polcon.
Forrás: rodalewellness.com