Megszűnik az Ügyfélkapu, tehát pusztán a felhasználónév és a jelszó segítségével nem lehet majd belépni az olyan felületekre, mint például az EESZT, a magyarorszag.hu, az eSZJA, az ONYA és a többi ügyintézésre szolgáló állami webfelület. Az Ügyfélkapu+ viszont január 16. után is használható lesz belépésre az állami webfelületeken. A 24.hu foglalta össze a legfontosabb tudnivalókat.
Az Ügyfélkapu+ mellett már a DÁP alkalmazás is használható, illetve január 16-át követően is alkalmas lesz arra, hogy belépj azokra az oldalakra, amiket korábban az Ügyfélkapu segítségével értél el.
Így regisztrálj
Az Ügyfélkapu+ ugyanaz, mint az Ügyfélkapu, csak ki van egészítve kétfaktoros azonosítással. A felhasználónév és jelszó nem változik, de ezek megadása után kétfaktoros hitelesítéssel igazolni kell, hogy tényleg mi lépünk be, és nem próbálnak visszaélni az adatainkkal.
A gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy szükséges egy hitelesítő szoftver, és a már megszokott felhasználónév, illetve jelszó megadása után a választott megoldásban megjelenő kód begépelésével igazolható, hogy valóban mi szeretnénk belépni.
Az Ügyfélkapu+ ezeket a megoldásokat javasolja
- Google Authenticator (Android, iOS)
- Microsoft Authenticator (Android, iOS)
- TOTP.APP (ehhez nem kell okostelefon)
- Verifyr (ehhez nem kell okostelefon)
„Az egészségügyben dolgozni nem rutinmunka” – Majorné Bukor Edit, az Év Ápolója
„Nálunk a csapatmunka életet menthet” – Poroszkai Germán István, az Év Mentőse
„Segíthetek valamiben? Ezt túl ritkán kérdezik az egészségügyben.” – Plank Krisztina, az Év Orvosasszisztense
„Mindenkinek szüksége van egy segítő kézre időnként” – Csernák Krisztina, az Év Civil Egészséghőse