A Corner Rendezvényközpont ad otthont. Az idei téma, az egészség, társadalmunk széles rétegeit érinti, hiszen a mindennapok során a saját bőrünkön tapasztalhatjuk, mennyire túlhajszolt, stresszes az életünk , milyen nehéz egyszerre megfelelni a munkahelyi elvárásoknak és a családi kötelezettségeknek. A feszített életmód hosszú távon komoly betegségeket is eredményezhet.
A konferencián az előadók segítenek megérteni, hogyan tehetnénk életünket egészségesebbé és teljesebbé az ájurvéda , a jóga és a filozófia gyakorlati alkalmazásával, és praktikus útmutatással is szolgálnak számunkra. Az ájurvédával testünk egészségének megőrzését támogathatjuk, illetve a már meglévő fizikai problémáinkat kezelhetjük; a jóga gyakorlásával belső békét és harmóniát érhetünk el a testi fittség mellett; a filozófia tanulmányozásával pedig megtudhatjuk, mi is létezésünk valódi értelme, és azt is, hogyan valósíthatjuk meg azt. Arra is fényt derül majd, hogy e három tényező mindegyikének jelenléte szükséges ahhoz, hogy harmonikus, teljes életet élhessünk, hiszen nem elég csak a test jólétén fáradoznunk, a lelket is elégedetté kell tennünk.
A prevenciótól a mindennapi gyakorlatig
Az idei Létkérdés Konferencia egyik különlegessége, hogy az érdeklődőknek egész nap lehetőségük nyílik az előadásokon elhangzott elméleti tudást a gyakorlatban is kipróbálni. Az orvos előadók életmód tanácsadással állnak majd rendelkezésre, illetve a kiállítók standjainál mindenki megismerkedhet többek között az alternatív gyógymódokkal, az ájurvédikus gyógykészítményekkel, gyógyfüvek alkalmazási lehetőségeivel. A Bhaktivedanta Hittudományi Főiskola jógaoktatói délután hatha-jógát tartanak.
Az egész napos konferencia teljesen ingyenes. Az előadások sorát Gauri Shankar Gupta , India magyarországi nagykövete nyitja meg felvezető beszédével, rajta kívül előadást tart dr. Tamasi József (belgyógyász, és a társadalomorvostan szakorvosa, a természetes gyógymódok szakértője), dr. Szkopincev Dmitrij (háziorvos, ájurvédikus orvosszakértő), dr. Tóth-Soma László (vallásfilozófus, a BHF főiskolai tanára), dr. Riesz István (ájurvéda szakértő, a Magyar Ayurveda Gyógyászati Alapítvány Kuratóriumi Elnöke), dr. Aranyos Edit (háziorvos, életmód tanácsadó), Medvegy Gergely (jógamester, a BHF vezető jógaoktatója), illetve Nagy Attila Csongor (az SVL-gyógyulás pszichológiája program létrehozója és oktatója).
Bővebb információk: www.letkerdes.hu