Az iskolában és otthon sem világosítják fel a lányokat, ezzel magyarázható, hogy a nem várt terhességgel kapcsolatos kérdésekre válaszoló forró vonalat nagyon sok diák hívja Sanghajban.
Két éve működik a forró vonal, a kétségbeesett lányok és asszonyok a néphadsereg kórházának orvosaitól kérhetnek segítséget. Azóta húszezren fordultak tanácsért vagy segítségért a szakemberekhez.
A telefonálók közül majdnem minden második (45,38 százalék) volt diáklány, közel harmaduk (30 százalék) pedig falusi, aki Sanghajban dolgozik.
A diákok 45 százaléka szakmunkásképzőbe, 25 százaléka egyetemre, 20 százaléka főiskolára, tíz százaléka pedig középiskolába jár - részletezte az adatokat Jü Tong-jan, a szolgáltatás vezetője, aki hozzátette: minden diáklány 20 évesnél fiatalabb, de vannak közöttük 15 évesnél fiatalabbak is.
A kórház a két év alatt tízezer esemény utáni tablettát osztott szét a bajba jutottak között. A gyógyszerért érkező lányok 90 százalékát a barátai vagy az osztálytársai kísérik el - a szülők semmit sem tudnak arról, hogy bajba kerültek.
"A nyári iskolaszünetben valósággal égnek a vonalak, az első héten 285-en telefonáltak. Néhány lány még azt is bevallja, hogy nem is tudja annak a fiúnak a nevét, akivel lefeküdt" - tette hozzá az orvos.
Bár a sanghaji lányok már 12 évesen belépnek a pubertáskorba - két évvel korábban, mint 2004-ben - szinte egyáltalán semmit nem tudnak a fogamzásgátlásról.