Korábbi kutatások úgy tartották, hogy a női agy egy része az orgazmus idejére kikapcsol, erre azonban rácáfoltak az Egyesült Államokban működő Rutgers University kutatói. A csoport tíz nő agyi aktivitását mérte, miközben két alkalommal is eljutottak a csúcsra. Mivel a pontos MRI-felvételhez mozdulatlanul kellene maradni, ami az orgazmushoz közeledve nehezen kivitelezhető, a kutatók egy "a boldogság sisakja" névre keresztelt szerkezetet adtak a tesztalanyokra. Ez pontos képet adhatott az agyi folyamatokról úgy, hogy a test többi része szabadon mozoghatott.
Több agyi területet is felpörget
"Több agyi területen is fokozódó aktivitást figyelhettünk meg, például az érzelmekért, illetve a motoros funkciókért felelős területeken - emiatt nem tudunk mozdulatlanul maradni orgazmus közben -, illetve azon az agyi részen, amely a jutalmazás okozta érzetet váltja ki" - összegezte az eredményeket a kutatást vezető Dr. Nan Wise. Emellett a boldogsághormonként ismert endorfin és az agyat stimuláló dopamin hatásait is lekövették a vizsgálat során.
Dr. Wise szerint a kutatás azért is időszerű volt, mert meglepően kevés anyag van az orgazmus és a szexualitás agyra gyakorolt hatásairól. Mint mondta, a prüdéria eddig jelentősen hátráltatta ezeknek a fontos folyamatoknak a feltérképezését, az örömszerzés kiváltotta élvezet azonban természetes emberi folyamat, amely megéri a figyelmet.
Forrás: Daily Mail Online