Mit kell tudni a női orgazmusról?
A nőknél sokkal nagyobb szerepe van a kielégülés elérésében : a kapcsolatnak, az erotikus, romantikus feltételeknek. Legfontosabb, hogy hangulatilag, érzelmileg rá tudjanak hangolódni a partnerre, a kölcsönös érzelmi ráhangolódásra. Át tudják magukat adni a gyönyörszerzés és érzéki átadás hangulatának.
Azt szokták mondani, hogy férfiak izgalomba kerüléséhez leginkább látvány (vizuális) ingerek kellenek, míg nőknél fontosabb a bőrkontaktus, simogatás, azaz a "taktilis" ingerek.
A férfiaknál ezek hatására bekövetkezhet a merevedés, nőknél a hüvelykörnyéki nedvesedés, a lubrikáció. A hüvelybejárat környéki mirigyek, a Bartholin-mirigyek termelik azt a váladékot, mellyel a szeméremrés és a hüvely is sikamlóssá válhat. Van olyan nő, akinek a nedvesedéshez, elég a vizuális inger, vagy fantázia is. Akik, eddig a szintig sem jutnak el, semmilyen módon, azokat hagyományos szóval frigideknek szokták nevezni. A többieknél csak orgazmuszavarról beszélhetünk.
A férfi hímvesszőjének a női csikló felel meg
Anatómiailag (az embrionális fejlődést is tekintetbe véve) a férfi hímvesszőjének, a nő csiklója felel meg , mely a szeméremrés felső részében, a nagyajkak találkozásánál található. Bőrredők szegélyezik, és kis "fitymája" is van, amiből izgalmi hatásra előbújik. Itt található a legtöbb olyan idegvégződés, amely a szexuális izgalom fokozásában, végül az orgazmus előidézésében szerepet játszik. Ezzel magyarázható, hogy a nők többségénél, 60-70 százalékánál elsődlegesen csiklóorgazmusról beszélhetünk . (A csikló más néven klitorisz.) A nők nagyobbik része a csikló simogatásával, dörzsölésével, vagy nyelvvel történő ingerlésével, szopásával jut el legkönnyebben az orgazmushoz.
A hüvely izgalmi beidegzettsége szegényesebb. A hüvely felső kétharmad részén relatív ritkák azok az idegvégződések, melyek izgalmat keltenek, vagy szerepet játszanak az orgazmus elérésében. Kivétel lehet a hüvelybe torkolló méhnyak, melynek érintése valamelyik nőben igen izgalmas érzést kelt, van akinél fájdalmas.
Létezik a G-pont, vagy sem?
A hüvely bejárati és alsó harmad része azonban szexuálisan érzékeny (ebből, pl. az is következik, hogy a hímvessző hosszúságának alig van jelentősége közösülésnél). Itt helyezkedik el a hüvely elülső-felső falán, a bejárattól kb. 3-6 cm-re az úgynevezett G folt, vagy G pont (G spot, angolul) . Egy borsónyi nagyságú terület a hüvely felszínén, mely nem csak súrlódásra, dörzsölésre érzékeny, hanem nyomásra is fokozhatja a szexuális izgalmat.
A kutatások szerint, azoknak a nőknél, akiknek elsődlegesen hüvelyi orgazmusa van, ennek, a G foltnak kitüntetett szerepe van. A nők kb. 30-50 százalékának lehet elsődlegesen hüvelyi orgazmusa. Azonban az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a nők egy jelentős részénél nem sikerült bizonyítani a G folt létezését.
Hányféle női orgazmus létezik?
Tehát a női orgazmus másik fő típusa a hüvelyi orgazmus, pl. csak közösülés közben, a csikló ingerlését abbahagyva az előjáték során. A nők kb. 20-30 százaléka azonban mindkét fajta orgazmusra képes, sőt ezek egy része nem tudja megkülönböztetni, hogy csikló vagy hüvelyi ingerlés következtében következett-e be az orgazmusa (itt a százalékokban átfedés van, azért nem jön ki a 100 százalék).
A legszomorúbb az, hogy a nők 11-13 százaléka, azaz, több mint minden 10. nő, sehogyan sem képes felnőttkorára orgazmusig eljutni! Ha belegondolunk, ez nagyon elszomorító arány. (A férfiaknál, ez is egyszerűbb, mert a serdüléssel, az első spontán, vagy maszturbációs ejakulációval eljutnak az orgazmushoz.) Azonban ezeknek a nőknek is azt mondhatom, hogy a női orgazmus megtanulható , megfelelő ingerek, érzelmi partner segítségével!
- A csikló orgazmus erőteljesebb, élesebb, rövidebb ideig tart, de intenzívebb kielégülést okoz.
- A hüvelyi orgazmus, mélyebb, szétáradóbb, könnyebben ismételhető.
Úgy gondolom, hogy bármely eredetű női kielégülés egyenértékű, normális. Sőt a szexuális kultúra része, hogy a férfi partner több helyzetben, többféle ingerléssel, ki tudja elégíteni partnerét. Ezek fejleszthetőek szakember segítségével, szexuálterápiában, párterápiában.