Bár egy kutatás szerint több mint 500 nő közül csak egynek volt tökéletesen egyforma a két melle, tökéletességre törekvő világunk hajlamos csak a szimmetrikus idomokat szépnek tartani. Így akinek az egyik melle nagyobb, mint a másik, illetve kicsit más az alakja, a formája, annak nem könnyű ezzel megbirkóznia - írja a The Sun.
Önbizalomromboló hatású lehet a mellek aszimmetriája
Erről számolt be a 32 éves Natalie Di-Pede is, aki kamaszként vette először észre, hogy az egyik melle nagyobb, mint a másik. Elmondása szerint ez pusztító hatással volt az önbizalmára, amit nagyon megszenvedett. „Olyan ruhákat viseltem, amelyek eltakarták a mellkasomat, és próbáltam megváltoztatni a testtartásomat is” – emlékezett vissza.
Melleinek aszimmetriáját sokáig szégyellte, ma viszont már ezt felvállalva Natalie arra buzdítja a többi nőt is, hogy ne szégyelljék a külsejüket. „Az emberek sok időt töltenek azzal, hogy azon aggódnak, mit gondolnak mások, és hogyan látják őket mások. Amikor önbizalomhiányosnak érezzük magunkat, gondoljunk arra, hogy igazából mindenki más is az” – osztotta meg a gondolatot, amely neki erőt ad.
A nők 94 százalékának nagyobb az egyik melle, mint a másik
Joanna Wakefield-Scurr professzor, a Portsmouthi Egyetem mellegészségüggyel foglalkozó kutatócsoportjának vezetője pedig a következőt mondta a szégyenérzet kapcsán. „Ha el tudnánk juttatni a nőknek azt az üzenetet, hogy akár 94 százalékuknak nagyobb az egyik melle, mint a másik, az normalizálni kezdhetné a helyzetet, és a téma kevésbé lenne tabu” – magyarázta a szakember.
Milyen egészségügyi problémára utalhat a mellek aszimmetriája?
Bár a keblek különböző mérete önmagában nem okoz egészségügyi problémákat, egy korábbi kutatás szerint a méretkülönbség előrejelezheti az emlőrák kialakulásának fokozott veszélyét. Minden 95 grammnyi különbség a mellek között ötven százalékkal emelheti a mellrák rizikóját.