A tanulmány alapjául egy kérdőív szolgált, amelyet több mint 2500 ember töltött ki, a kérdések a szexuális egészséggel voltak kapcsolatosak. A megkérdezettek 67 százaléka állította azt, hogy hazudna partnerének arról, hogy van-e fertőzése vagy sem. Ennek okáról is nyilatkoztak: 92 százalék úgy vélte, hogy ha őszinték lennének, párjuk nem szexelne velük. Meglepő módon minden tizedik vallotta be, hogy óvszert csak behatoláshoz használnak, orális szexhez már nem, 8 százalék pedig egyáltalán nem használ óvszert.
A kutatás mögött álló Olvassa el erről szóló cikkünket! A megkérdezettek fele szégyellte például bevallani, hogy hány emberrel feküdt már le, harmaduk hazudott is már erről. A hazudósok háromnegyede azért, mert szerintük az a szám túl magas volt, a többiek pedig azért, mert túl alacsony. A kutatók természetesen tudni akarták, hogy mi számít “ideális számnak”. A nők úgy vélték, az az ideális, ha egy férfi 11 nővel szerez tapasztalatokat, míg a férfiak ennek csaknem háromszorosát, 32 partnert gondolták tökéletesnek. Ezzel egy időben a férfiak meglepően alacsony számot állapítottak meg a nőknél: szerintük az az jó, ha egy nő csak 5 partnerrel szerez tapasztalatokat – a nők ennek dupláját tartották ideálisnak.
Michael Ross, a Medexpress szóvivője elmondta: minősíthetetlen, ha valaki fertőzése tudatában hazudik csak azért, hogy szexhez juthasson, ráadásul még védekezni sem akar. Mindezek mellett a nemi úton szerzett fertőzések (STI) nem jelentik a világ végét, hiszen a legtöbbet antibiotikumokkal , orvosi kezeléssel le lehet gyűrni. Kifejezetten fontos tehát az őszinteség szexuális partnereinkkel, mivel ennek révén nemcsak az ő egészségüket védjük, hanem a nemi úton terjedő betegségek és fertőzések elszaporodását is le tudjuk lassítani. Azt sem kellene szégyellenünk, hogy hány partnerünk volt eddig, az pedig, hogy a férfiak és a nők által mondott számok ennyire különböznek, sokat felfed a társadalmi elvárásokból is.
Nagy-Britanniában a leggyakrabban diagnosztizált STI-k között találjuk a chlamydiát (47 százalék), a szemölcsöket (16 százalék), a gonorrheát (8 százalék) és a genitális herpeszt (7 százalék). 2013 és 2014 között a chlamydiás esetek száma 33, a gonorrheás esetek száma 19 százalékkal emelkedett. A fertőzések két legveszélyeztetettebb csoportja a 25 év alatti heteroszexuális fiatalok, illetve a meleg férfiak.