Amint arról a tanulmány egyik szerzője, Lamar Pierce, a Washington Egyetem munkatársa beszámolt, a feleségüknél alacsonyabb jövedelmű férfiak tíz százalékkal gyakrabban kérnek potencianövelő szereket orvosuktól, mint azok, akik több pénzt visznek haza az asszonynál.
A Personality and Social Psychology Bulletin című lapban közzétett vizsgálatból az is kiderült, hogy mindez nem igaz azokban az esetekben, ahol már a házasság kezdetekor is ez a helyzet állt fenn, valamint azokra a párokra sem, akik nem házasok. Pierce úgy véli, mindennek az állhat a hátterében, hogy a házasság még mindig sok sztereotípiát von maga után, melyek közül az egyik, hogy a férfinak kell a kenyérkeresőnek lenni. A szakember hozzátette, hogy a kutatás Dániában készült, amely egy szociálisan fejlett ország, de az Egyesült Államokban minden bizonnyal ugyanez a helyzet, talán még erőteljesebben.
A tanulmány során a szakemberek először valamennyi dán lakosra nézve összegyűjtötték a demográfiai adatokat, illetve az összes receptre felírt gyógyszert 1997 és 2006 között. Végül leszűkítették a vizsgálati alanyokat 569 000 olyan 25 és 49 év közötti párra, ahol mindkét fél teljes munkaidőben dolgozott. Az eredmények azt mutatták, hogy nem csupán a férfiakat viselte meg, ha ők kerestek kevesebbet, hanem a nőket is, akik szintén gyakrabban írattak fel maguknak altatót vagy nyugtatót, mint azok a feleségek, akiknek férjüknél alacsonyabb jövedelme volt.
Kathleen Vohs, a Minnesota Egyetem professzora kétféle magyarázatot is elképzelhetőnek tart a fenti jelenségre. Az egyik, hogy a férfiakat, akik kevesebbet keresnek párjuknál félelemmel tölti el ez a helyet, és ezt a félelmüket a hálószobába is magukkal viszik, ahol így képtelenek megfelelő módon teljesíteni. A másik lehetséges ok, hogy ezek a férfiak azért íratják fel a potencianövelő gyógyszert maguknak, hogy nehogy a hálószobában is elveszítsék férfiasságukat, amit véleményük szerint a hétköznapokban már elvesztettek azáltal, hogy nem ők viszik haza a több pénzt.