Lássuk a tényeket. Az ejakulációhoz, legyen szó férfiakról vagy nőkről, mindenképpen szükség van az orgazmus elérésére. A férfiak esetében általában ez viszonylag egyszerű feladat, de a nőknél már sokkal komplexebb folyamat végén következik be. Alapvetően kétféle női orgazmusról beszélhetünk: hüvelyi és a csiklóorgazmus.
Mikor a nő eléri az orgazmust , nem ritka, hogy nedvek szabadulnak fel, de a férfiakkal ellentétben ez nem történik meg minden alkalommal. A mennyiség is változékony, 30-150 milliliter között mozog. Ilyenkor bekövetkezhet a tudósokat és magukat a nőket is régóta foglalkoztató úgynevezett "squirt" jelenség (női ejakuláció).
Az biztos, hogy ez a nedvtermelés segítheti a megtermékenyülést, mivel kényelmes, a továbbhaladást segítő környezetet nyújt a spermának. Ennek bizonyítására kísérleteket is végeztek, méghozzá ultrahangos vizsgálattal. A kiértékelés során megállapították, hogy a nőkből távozó folyadék egy része vizelet, de jelen volt a prosztata-specifikus gén (PSA) is.
Ezt a gént a férfiaknál a prosztatamirigy termeli, és mindig tartalmazza az ejakulátum. Szerepe, hogy segítse a spermiumok eljutását a méhhez. A nők esetében a tejre hasonlító állagú folyadék a Skene-mirigyben termelődik, míg a Bartholin-mirigyek szexuális izgalom hatására a pénisz hüvelybe való hatoláshoz biztosítják a síkosságot.
A tudósok ezek után úgy vélik, a női ejakulációnak két fajtája van: a vizelet alapú, valamint a PSA-tartalmú, ez utóbbi a valódi ejakuláció. A nő számára egyébként mindkettő ugyanolyan örömöt nyújt.
Forrás: iflscience.com