Megelőzhetjük az impotenciát?

Az erektilis diszfunkció olyan betegség, amelytől a legtöbb férfi retteg, és amellyel sajnos egyre többüknek kell szembenézni az idő múlásával.

Ügyeljünk az étrendünkre!

Ami a szívnek árt, az az erekciónak sem tesz jót. A szívbetegségeket okozó érszűkület ugyanis nemcsak a koszorúerekben jelentkezhet, hanem azokban az erekben is, melyek a pénisz vérellátásáért felelősek. Az egészségtelen étrend (melyben kevés friss zöldség és gyümölcs, de sok zsíros, sós, feldolgozott étel szerepel) az egész keringési rendszerre rossz hatással van. Ezzel szemben az erektilis diszfunkció viszonylag ritka például a mediterrán diétát követőknél. Ez az étrend zöldségben és gyümölcsben, teljes kiőrlésű gabonafélékben, olívaolajban, halakban és vörösborban gazdag.

Tartsuk a súlyunkat!

Az elhízás számos módon hat az egészségünkre, illetve az erekcióra. Az egyik legveszélyesebb szövődménye a cukorbetegség , mely az idegek sérülését, pusztulását is okozhatja - többek között azokét is, melyek az erekcióért felelősek.

Vigyázzunk a koleszterinszintünkre és a vérnyomásunkra!

Az erekció biológiája Az erekcióhoz szükséges biokémiai láncreakció felfedezésével lehetőség nyílt a merevedési zavarok gyógyszeres kezelésére. A rafinált megoldás megértéséhez pillantsunk be a szövetek mélyén zajló folyamatokba. Tudjon meg többet , kattintson! A hipertónia és a magas koleszterinszint egyaránt roncsoló hatással van a vérerekre, azokra is, melyek a pénisz vérellátásáért (így az erekcióért is) felelősek. Mivel a vérnyomáscsökkentő gyógyszerek egyik kellemetlen mellékhatása lehet az erektilis diszfunkció, ezért érdemes megelőzni a bajt, és amíg lehet, rendszeres mozgással, megfelelő étrenddel, a stressz kerülésével kordában tartani a vérnyomásunkat.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Ami a szívnek árt, az az erekciónak sem tesz jót

Ami a szívnek árt, az az erekciónak sem tesz jót

Sportoljunk - de nem mindegy, hogy mit!

A kardiovaszkuláris rendszer erősítése az erektilis diszfunkció elkerülésében is fontos szerepet játszik. Több kutatás bizonyítja, hogy az ülő életmódot követőknél gyakoribbak a szexuális zavarok, azonban ezt rendszeres sportolással elkerülhetjük. Nem mindegy azonban, hogy milyen mozgásformát választunk: a szakemberek szerint kerülni kell azokat a sportokat, melyeknél túl nagy nyomás nehezedik a gátra. Ezek közül a kerékpározás a legelterjedtebb. Heti egy-két óra nem ártalmas, ám aki ennél többet biciklizik, azoknál fontos a jó minőségű, jól beállított ülés és a párnázott kerékpárosnadrág is.

Ellenőriztessük a tesztoszteronszintünket!

A tesztoszteron nevű hormon felelős többek között a nemi vágyért és a megfelelő erekcióért is, ezért csökkenése ezek romlásával jár együtt. A természetes öregedési folyamat részeként a szervezetünk egyre kevesebb tesztoszteront termel, de például egyes gyógyszerek, szteroidok is hatással lehetnek a tesztoszterontermelődésre. Az alacsony tesztoszteronszint tünetei közé tartozik a fáradékonyság, a hangulatingadozások, a gyenge állóképesség, a döntésképtelenség és a szexuális vágy hiánya. A tesztoszteronszint laborvizsgálattal ellenőrizhető, a hormon pótlása akár gyógyszerekkel is megoldható.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +6 °C
Minimum: -1 °C

Nyugat felől megnövekszik, megvastagszik a felhőzet. Késő este északnyugaton már előfordulhat havazás, havas eső. Az ország északkeleti felén ismét nagy területen lesz erős, helyenként viharos az északnyugati, nyugati szél, majd átmenetileg csillapodik a légmozgás. Késő este -5 és +4 fok között alakul a hőmérséklet. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.

Figyelmeztetés!

Az általad megtekinteni kívánt tartalmunk olyan elemeket tartalmaz, amelyek az MTTV. (2010. évi CLXXXV. törvény) által rögzített besorolás szerinti V. kategóriába tartoznak, és a kiskorúakra káros hatással lehetnek.

Csak akkor tekintsd meg, ha elmúltál 18 éves.