Először is, az biztos, hogy a női orgazmus lényegesen tovább tart, mint a férfiaké. A felmérések szerint az átlagos férfi orgazmus 3-10 másodpercig okoz gyönyört, míg a nőké többnyire 20 másodpercig tart.
Ez önmagában a nők oldalára billentené a mérleg nyelvét, de azért a dolog nem ilyen egyszerű. Már eleve az érdekes kérdés, hogy miért van a nőknek egyáltalán orgazmusa . A fajfenntartáshoz nincs köze, hiszen a teherbeesésnek nem feltétele, hogy a nők örömünket is leljék a szexben.
A válasz az ovulációban van
Tulajdonképpen az egésznek evolúciós okai vannak. Kutatók az utóbbi időben sok vizsgálatot végeztek a különböző fajoknál arra keresve a választ, miképpen alakulhatott ki az orgazmus . A választ az ovulációban találták meg. Amikor az idők hajnalán a különböző emlősök különváltak azoktól az ősrágcsálóktól, amelyektől mindannyian eredünk, megőriztek egy fontos tulajdonságot. A nőstényeknél csak a párosodás indította be a méh termékenységi ciklusát, így az orgazmus volt a teherbeesés kiindulópontja.
Mind a mai napig vannak olyan fajok, amelyeknél a fajfenntartás így működik, a nyulaktól kezdve a macskákon át egészen a koalákig. A női orgazmus tehát túlélte az eltelt évmilliókat és fennmaradt, noha valójában nincs rá szükség.
Igen ám, de miközben a férfiak orgazmusa rövidebb ideig tart, ugyanakkor ők az esetek 85 százalékában el is érik, míg a nőknél ez a szám csak 69 százalék. Az sem mindegy, milyen szexről is beszélünk. Felmérések szerint a homoszexuális és a heteró férfiak esetében az orgazmusok mennyisége nagyon hasonló, addig a leszbikus szexet folytató nőknél 12 százalékkal gyakoribb az orgazmus, mint a heteróknál.
A megkérdezett 21-26 éves, leszbikus szexet folytató nők 25 százaléka nyilatkozott úgy, hogy minden szexuális együttlét során átélik az orgazmust. Ráadásul az ő szexuális együttlétük átlagosan 30-45 percig tart, míg a heteroszexuális nőnél ez 15-35 perc.