1. A menstruáció alatt a nők nem eshetnek teherbe
Bár eléggé valószínűtlen, hogy egy nő a havi vérzése közben essen teherbe, ha a terhességről van szó, semmi sem lehetetlen - nyilatkozta Aaron Carroll, az Indiana Egyetem szakértője.
2. A menopauza után a szexuális étvágy is csökken
Bár a hőhullámok és a hormonális változások elvehetik egy időre a nők kedvét a szextől, a felmérések szerint az ötvenes nők fele legalább olyan aktív a menopauza után, mint előtte. "Egyáltalán nem szükségszerű, hogy a változókorral eltűnjön a szexuális vágy" - nyilatkozta Dr. Edward Laumann, kutató.
3. Az antibiotikumok befolyásolják a fogamzásgátlók hatékonyságát
Sajnos ez egy olyan tévhit, amelyet még az orvosok közül is sokan igaznak tartanak. A fogamzásgátló tabletták az esetek 99 százalékában megbízhatóak, és ez független az antibiotikumok szedésétől. Az egyetlen kivétel talán a tuberkulózis kezelésére felírható rifampin, ami valóban csökkenti a fogamzásgátlók által generált hormonszintet, de nem bizonyított, hogy ez növeli-e a terhességre való hajlamot, vagy sem.
4. A férfiaknak és a nőknek azonos az alvásigényük
A kialvatlanság nemcsak komoly stresszforrás, de nők esetében növeli az inzulinszintet és a gyulladásos folyamatoknak is kedvez. Egy 2007-es felmérés szerint azoknak a nőknek, akik hetente legalább kétszer öt órát, vagy annál kevesebbet alszanak, kétszer nagyobb az esélyük a magas vérnyomás kialakulására, mint a többieknek. Férfiak esetében az alvásidő nincs hatással a vérnyomással kapcsolatos betegségek kialakulására.
5. Az orvos képes megállapítani, melyik nő szűz és melyik nem
A legtöbb esetben még tízszeres nagyítás mellett is szinte képtelenség megmondani, hogy egy nő szexuálisan aktív vagy sem. "Sokan azt hiszik, a szűzhártya teljesen elzárja a hüvelyt , ez azonban nem igaz - nyilatkozta Dr. Rachel Vreeman, az Indiana Egyetem munkatársa - Minden szűzhártyán van lyuk, hiszen a menstruációs vér így tud kiürülni a szervezetből."