Ne feledjük, a leblokkolt szexuális vágy nem feltétlenül azt jelenti, hogy nem szeretjük a társunkat – hívta fel a figyelmet a korábbi cikkében a HVG, és néhány tanácsot is adott, hogyan közelítsük meg a szex iránti unalom problémáját.
1. Először is nézzünk szembe azzal, ha valami megváltozott a szexuális életünkben! A struccpolitika nem jó megoldás.
2. Próbáljuk meg kideríteni, nem áll-e valamilyen szexuális probléma az együttlétek megritkulása mögött. Potenciazavarok, a magömlés- és az orgazmus zavara, a fájdalmas közösülés vagy éppen a hüvelygyulladás mind-mind hátráltató tényező lehet.
3. Igyekezzünk felidézni, történt-e valamilyen fontos változás a nemi élet hiányosabbá válásának kezdetén. Elképzelhető, hogy egy munkahelyváltás, betegség, súlygyarapodás vagy fogyás járult hozzá az érzelmi életünk megváltozásához.
4. Ha még férfikénét és nőként tudunk a párunkra nézni egymással, akkor nincs nagy baj. Ilyenkor az együtt töltött idő sokat segít, akárcsak az, ha jobban odafigyelünk a külsőnkre.
5. Amennyiben pszichológus segítségét kérné az egyik fél, de a másik pénzügyi nehézségek vagy gátlásosság nélkül is ellenzi ezt, úgy elképzelhető, hogy valamilyen titok rejlik a háttérben. Itt például szóba jöhet egy harmadik fél is...
6. Ne féljünk elfogadni és kimondani, ha a vággyal együtt az érzelmek is a múltba vesztek!
7. Soha ne akarjunk valaki másnak megfelelni! Szexuális életünket éljük a saját igényeink, temperamentumunk szerint!