Stephanie Berman és azonos nemű kedvese meghozták a döntést, miszerint szeretnének közösen felnevelni egy gyereket. Ehhez minden esetben valamilyen művi beavatkozásra volt szükségük, hiszen nem heteroszexuális kapcsolatban éltek. Az első gondolatuk az lehetett volna, hogy elmennek egy a mesterséges megtermékenyítésre szakosodott orvoshoz. De nem szerették volna ezt a megoldást választani. A másik opció egy tű nélküli fecskendő használata lett volna, de ebben az esetben is furcsállották a dolog sterilitását valamint azt, hogy ez a variáció is teljesen nélkülözi az intimitást, szexualitást.
Az eszközt nem csak a szexuális zavarokkal küzdő férfiak is. Egyes vélemények szerint az eszköz annyira hitelesen utánozza a magömlés pillanatát, hogy igazi aktus hangulatát kelti, ezzel létrehozva egy kellemesebb érzetet, elősegítve a megtermékenyülést.
De miért döntött úgy Berman, hogy kifejleszt egy ilyen eszközt? Elmondása szerint, bár nem orvos, munkájából kifolyólag rengeteg tapasztalata van a nők teherbe esésével kapcsolatos lelki gyötrelmekről. Látta, hogy rengeteg pár hosszú hónapokon keresztül küzd azzal, hogy a nő teherbe essen , de mégsem járnak sikerrel. Látta, hogy ez mennyire megterheli a párokat nem csak anyagilag, de lelkileg is.
Ekkor gondolta ki az újszerű eszköz koncepcióját, amihez még nagyobb lendületet adott az a tény, hogy ők is gyereket szerettek volna párjával. Kigondolta, hogyan kombinálja a fecskendő és a szexuális játékszer előnyeit egy funkcionális eszközzé. Így nem csak az válik lehetségessé, hogy a pár másik tagja is részt vegyen a megtermékenyítésben, hanem meghittséget is kölcsönöz az aktusnak. Hat hónappal és néhány prototípussal később el is készült az eszköz.
Berman és felesége egyébként 2014-ben egy kislány, Isabelle boldog szülei lettek, az új eszköznek köszönhetően.