Az ausztrál Országos Egészségügyi és Orvosi Kutatási Tanács (NHMRC) 68 betegséggel kapcsolatban elemezte az alternatív gyógyászat hatékonyságát, és kimutatta, hogy nincs tudományos bizonyíték arra, hogy a homeopátia bármelyik esetében hatékony lenne. Az egészségügyi szakértőkből álló bizottság kijelentette, hogy a homeopátia nem gyakorolt hatást a vizsgált betegségekre, köztük az asztmára, az ízületi gyulladásra, az alvászavarokra, a náthára és az influenzára, a krónikus kimerültség szindrómára, az ekcémára, a kolerára, az égési sérülésekre, a maláriára és a heroinfüggőségre.
A jelentés szerzői így nyilatkoztak: "Nem állnak rendelkezésre jó minőségű, jól megszervezett, elegendő számú résztvevővel végzett kutatások annak bizonyítására, hogy a homeopátia hatékonyabb lenne a homeopátia ugyanolyan hatékony lenne, mint más kezelések." A szakértők szerint nem szabad figyelembe venni a szájhagyomány útján terjedő történeteket a homeopátia hatékonyságával kapcsolatban, az orvosoknak pedig tájékoztatniuk kellene pácienseiket arról, hogy csak a tudományos bizonyítékoknak higgyenek.
A homeopátia a kiegészítő gyógyászat egyik módszere, melynek alapelve az, hogy egy anyag, amely bizonyos tüneteket okoz, kis dózisban elmulaszthatja ezeket a tüneteket.
A jelentés készítői egyenesen arra szólították fel a kormányokat, hogy ne legitimizálják a homeopátiát. John Dwyer, a New South Wales-i Egyetem immunológus professzora a homeopátiával . "Természetesen értjük a placebo hatás lényegét. Tudjuk, hogy sok embernek van olyan betegsége, ami természeténél fogva rövid időtartamú, és a beteg saját szervezete legyőzni, ezért az emberek könnyen beleesnek abba a csapdába, hogy elhiszik, azért következik be B, mert A cselekvést elvégezték" - magyarázta a professzor. Dwyer azt is hozzátette, hogy nem etikus receptre felírni placebót.