Csempetisztítás
A keserűsó szemcsés textúrája remekül eltávolítja a fürdőszobai felületekre, csempére ragadt szennyeződéseket. Ha erősebb hatású tisztítószert szeretnénk, akkor keverjük össze egy kis mosogatószerrel, és hagyjuk állni a szennyezett részeken néhány percig, majd dörzsöljük át és öblítsük le.
Edények tisztítása
A letapadt, odaégett ételmaradékot is hatékonyan eltávolíthatjuk az edényeinkről, ha keserűsós, mosogatószeres vízbe áztatjuk őket néhány órára, vagy akár egy egész éjszakára.
Lábápolás
A keserűsó nagyszerű hámlasztó - ha összekeverjük egy kevés kókusz- vagy olívaolajjal, akkor ezzel a házi szerrel leradírozhatjuk a lábfejünket, és eltávolíthatjuk róla az elhalt hámsejteket. Töröljük szárazra a lábat, kenjük be egy kevés vazelinnel vagy kókuszolajjal , és húzzunk rá egy zoknit - pár óra múlva selymes és puha lesz a bőr.
Hajformázás
Egy spriccelős flakonba tegyünk keserűsóval kevert vizet, és fújjuk be ezzel a száraz hajunkat, majd szárítsuk meg a napon, vagy hajszárítóval. A hullámosodásra hajlamos hajból természetes, laza fürtöket varázsol.
Kertészkedés
Ha keserűsóval elkevert vízzel öntözzük a növényeket , azzal sok tápanyagot adunk a talajhoz - így segíthetjük a magok, palánták fejlődését, javítva a föld állagát, illetve a termés minőségét.
Fájdalomcsillapítás
A keserűsóban található magnézium gyulladáscsökkentő hatású, és segíthet a fájó izmokon, ízületeken. Szórjunk egy kád meleg vízbe két csésze keserűsót, és lazítsunk ebben a fürdőben húsz percet. Arra ügyeljünk, hogy ha seb vagy vágás van a testünkön, azt a só csípheti, irritálhatja.
Forrás: rodalesorganiclife.com