Segít, hogy jobb legyen a tartásunk
Akik ülőmunkát végeznek, általában rossz a tartásuk, mivel sokat ülnek rossz pozícióban. Ez sok szempontból egészségtelen, többek között azért is, mert pluszstresszt ró a nyakunkra és a vállainkra, és a vázizomzat bizonyos részeit is meggyengítheti. Rendszeres masszázzsal azonban ezek a tünetek kezelhetőek, enyhíthetőek, így az irodai dolgozóknak különösen javallott egy-kéthetente beiktatni egy masszíroztatást.
Enyhíti az izomfájdalmat
A masszázs élénkíti a vérkeringést az izmokban, amitől javul a vérellátásuk, ami segíthet abban, hogy a húzódások hamarabb gyógyuljanak, illetve enyhüljön a túlterhelés hatására kialakult izomfájdalom. Egy 2011-ben készült kutatás eredményei szerint emellett a masszázsterápia a krónikus hátfájásra is hatékony gyógymód lehet.
Csökkenti a szorongást és a depressziót
A kedélybetegséggel küzdőknek is érdemes megfontolni a rendszeres masszázst, mivel bizonyított, hogy az érintésnek relaxáló és terápiás hatása van. Az International Journal of Neuroscience című szaklapban megjelent tanulmány szerint azok a mellrákkal diagnosztizált nők, akik hetente háromszor masszíroztattak, kevésbé érezték magukat dühösnek és depressziósnak. Egy másik kutatás pedig arra az eredményre jutott, hogy a szorongással, depresszióval küzdő betegek ellazultabbnak, boldogabbnak érezték magukat masszázs után, és stressz-szintjük is mérhetően alacsonyabb volt.
Javíthatja az alvás minőségét
A masszázs a kisbabákra is jó hatással van - jobban alszanak, kevesebbet sírnak, és kevésbé stresszesek tőle, Ma már sok babamasszázs-tanfolyam, oktatókönyv és -videó is elérhető a témában. A masszázsterápia az alvásgondokkal, inszomniával küzdő felnőttekre is jó hatással van, és azoknál is javíthatja az alvás minőségét, akiknél alapvetően nincsenek problémák ilyen téren.
Forrás: besthealthmag.ca