A nyár elmaradhatatlan "kellékei" a fesztiválok, amelyeket szívesen látogatunk a társaság, a szórakozás, a koncertek és a kikapcsolódás kedvéért. A felfokozott hangulatnak köszönhetően kalandokba is könnyebben bonyolódunk. A fülledt melegben, csillagfényes éjszakán gyakran előfordul, hogy egy szerelmes pár intim helyzetbe kerül, de érdemes tisztában lenni a szabadtéri szex lehetséges veszélyeivel.
"A bőrfelületen lévő kórokozók a nagy melegben sokkal nagyobb számban vannak jelen, és a fesztivál poros földje is számos kellemetlenséget okozhat, amennyiben a hüvelybe jut" - figyelmeztetett dr. Szőnyi György szülész-nőgyógyász szakorvos, aki kiemelte: a körülményes tisztálkodási lehetőségek is rossz hatással lehetnek az érzékeny testrészekre.
A hüvely védekezőképességére a mesterséges és természetes vizek is veszélyt jelenthetnek - előfordulhat, hogy a legnagyobb elővigyázatosság ellenére is gombás vagy bakteriális fertőzést kapunk egy szállodai medencében, a tóparton vagy akár a tengerparton eltöltött mámoros éjjelen. "A medencék és jacuzzik tisztántartására szolgáló klór lúgos pH-értékű, ami rossz hatással van a normál hüvelyflórára, és csökkenti a fertőzések elleni természetes védelmet. A tenger viszont kevésbé rizikós közeg, mint a természetes édes víz" - tette hozzá a szakorvos.
Veszélyes lehet a fesztiválszex
A női intim egészséget a szabadtéri szerelmeskedés mellett maga a strandolás is veszélyeztetheti - a vízzel és homokkal a szervezetbe kerülő kórokozók ugyanis alhasi fájdalmakat, égő viszketéssel járó gyulladást okozhatnak. Így fontos, hogy ne csak kezelni, de megelőzni is tudjuk a bajt. "Nyaralás, illetve rendszeres uszodahasználat előtt tanácsos felkészülő kúrát tartani.
Az aloe verát és a friss fenyőlomb, illetve lucfenyőhajtás kivonatot tartalmazó intim lemosók segítenek fenntartani a hüvely savas PH-ját, antibakteriális és gyulladáscsökkentő hatásúak, így erősítik a szervezet saját védelmi rendszerét" - mondta el dr. Szabari Erika nőgyógyász.
"Alacsony kórokozószámú fertőzöttség esetén gyógynövénytartalmú - például zsályával gazdagított - hüvelykúpok is megfelelő kezdeti kezelést jelenthetnek, mivel alkalmasak az akut panaszok csillapítására és a kezdeti tünetmentesítésre. Ha a panaszok néhány napon belül nem enyhülnek, a nyaralásból visszatérve keressünk fel nőgyógyászt vagy urológust, aki diagnosztizálja a problémát és megfelelő gyógymódot ír elő" - tette hozzá a szakorvos, aki arra is felhívta a figyelmet, hogy az egészség megőrzése érdekében fürdés után ajánlott minél hamarabb lecserélni a vizes fürdőruhát.