Klasszikus terápiák mellett, azokkal összehangoltan kiegészítő gyógymódokkal lehet csökkenteni a daganatos betegségek terápiájának mellékhatásait, javítani lehet a betegek túlélési esélyeit és életminőségét - mondta Dr. Balaicza Erika belgyógyász, aki 17 éve foglalkozik biológiai tumorterápiával.
A Biovital-Melissa Egészségközpont szakorvosa szerint minél előbb felfedezik és kezelik a daganatot, annál jobb eredményekre számíthatunk a kezelés és a kiújulás szempontjából is, ezért nem lehet eléggé hangsúlyozni a szűrővizsgálatok rendszeres igénybevételének fontosságát.
Magyarországon évente körülbelül 66 ezer új rákos megbetegedést diagnosztizálnak. Minden, daganatos betegségben szenvedőnek ajánlott ez az újfajta terápia kiegészítő és utókezelésre egyaránt. Az Egészségközpont magas színvonalú életmód- és egészségszolgáltatásainak fő célja a betegségek elkerülése. Ehhez olyan, megelőzést segítő teszteket ajánl, amelyek már a tünetek felfedezését megelőző fázisban jelzik, hogy később mely szervekkel, vagy azok működésével lehet gond. A tumor "életidejének" háromnegyed részét már leélte, amikor felfedezhető a jelenleg rendelkezésünkre álló képalkotó technikák segítségével. Ekkor, az onkológusok számításai szerint 1 gramm súlyú és 1 cm3 térfogatú.
A biológiai daganatkezelés célja a szervezet immunrendszerének erősítése, azaz az önvédelmi erők aktiválása, a klasszikus klinikai módszerek, például a műtét, kemoterápia vagy a sugárkezelés mellékhatásainak csökkentése, az áttétképződés, illetve egy új daganat kialakulásának megfékezése, valamint az általános állapot, tehát az életminőség javítása.
A biológiai daganatkezelés során többek között a következőkre figyel az orvos: étkezés, energiatermelés serkentése a szervezetben, optimális vitamin és ásványi anyag szint elérése és fenntartása, gyógyhatású növényi anyagok használata, egyéb, életminőséget javító módszerek alkalmazása. Ezek a metódusok egymással igen jól kombinálhatók, egymás hatását erősítik.
A kezelés hatásra csökkenhet a kóros sejtek keletkezése, burjánzása, szóródása és áttétképződési hajlama, csökkenhetnek a szövődmények, csökkenhet a klinikai kezelések mellékhatása, illetve javulhat az azokból való regenerálódás. Mérsékli a kiújulási hajlamot, jelentősen hosszabbodik az élettartam, javulnak a beteg életfunkciói és a közérzete. Jó hatással van az erőnlétre, valamint a lelki és szellemi egészségre.
30-35 éves kor felett tehát mindenkinek évente legalább egyszer vérképet, hasi- és mellultrahangot, tüdő- nőgyógyászati, és a prosztataszűrést kellene csináltatni. Ezeken túlmenően egyes alternatív vizsgálómódszerek, például az Enderlein-féle vércseppanalízis, BETA-teszt, immuntükör, és a Prognos vizsgálat segíthetnek a sejtek elfajulásra való hajlamára időben felhívni a figyelmet.